zabıtaya silahlı saldırı kamerada

ZABITAYA SİLAHLI SALDIRI KAMERADA

Diyarbakır’da tarihi kültürel miras alanında yapılmak istenen kaçak yapıyı yıkan zabıta ekiplerine silahlı saldırıda bulunuldu.

Tarih : 14 Nisan 2015, 14:36
Puan Ver : Zabıtaya Silahlı Saldırı Kamerada(5/10)1


Diyarbakır'da tarihi kültürel miras alanında yapılmak istenen kaçak yapıyı yıkan zabıta ekiplerine silahlı saldırıda bulunuldu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından On Gözlü Köprü bitişiğinde bir yıl içinde dört kez tebligat yapılarak yıkılan, her defasında yeniden yapılan kaçak yapı, bu sabah saat 05.30'da beşinci kez müdahale edilerek yıkıldı. İş makineleri eşliğinde gerçekleştirirken yıkımda, zabıta ekipler silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken, saldırganlar polis tarafından gözaltına alındı. Saldırganların üzerinden bir adet 7.65 milimetre çapında tabanca ve bir adet pompalı tüfek ele geçirildi.

Kaçak yapının yıkımı ve silahlı saldırı üzerine bir açıklama yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fethi Suvari, kaçak yapılaşmaya karşı tedbirler aldıklarını, ilçe belediyeleriyle birlikte ciddi anlamda mücadele yürüttüklerini söyledi. On Gözlü Köprü'nün bitişiğinde defalarca yapılan kaçak yapılaşma hakkında bilgi veren Suvari, şöyle konuştu:

'Daha önce 4 kez müdahale ettik, bu da beşincidir. Fakat ısrarla oradaki yurttaşımız bu tutumundan vazgeçmiyor. Tapusu olduğunu iddia ediyor, konu tapuyla ilgili değildir. Köprünün hemen bitişiğinde, SİT alanının içinde, geniş bir alanda yapılaşma söz konusu olduğundan bu sabah belediyelerimizin katılımıyla müdahale edildi. Kentin bir sahibi vardır, izinsiz ve plansız kaçak yapılaşmayı karşı mücadelemizi yürütüyoruz. Bu kentin tüm dinamikleriyle de paylaşıldı.''KAÇAK YAPILAŞMAYA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ'

Yıkılan kaçak yapının tarihi kültürel miras alanında ve Dicle Nehri kıyısında bulunduğuna dikkat çeken Suvari, böylesi bir alanda çirkinliğe müsaade etmeyeceklerini bildirdi. Belediyenin kaçak yapıyı yıktığı için pompalı tüfek ve silahlı saldırıya uğradığını ifade eden Suvari, “Diyarbakır'da bu kadar cüretkarca saldırılarla karşı karşıyayız, bunu herkes bilmelidir. Sessiz de kalmamalıdır. Biz halkın verdiği görevi yerine getiriyoruz. Bu kanun ve yasalarla belirlenmiş bir görevdir. Bu görevi ifa ederken bu tür saldırılarla karşılaşmamız cidden üzücüdür. Bu tür yaklaşımların bizi yıldırmayacağının bilinmesini istiyoruz. Kararlıyız, kesinlikle kaçak yapılaşmaya müsaade etmeyeceğiz' ifadelerini kullandı.

(İHA)

 


Etiketler: Zabıtaya  Silahlı  Saldırı  Kamerada  Diyarbakır  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER