yunanistan'a kaçmak üzereyken yakalandılar

YUNANİSTAN'A KAÇMAK ÜZEREYKEN YAKALANDILAR

Muğla’nın Bodrum ilçesinden yasadışı yollarla Yunanistan’ın Kos adasına kaçmak isteyen 41 Kaçak sahil güvenlik ekiplerince yakalandı.

Tarih : 30 Nisan 2015, 18:12
Puan Ver : Yunanistan'a Kaçmak Üzereyken Yakalandılar(6/10)2


Muğla'nın Bodrum ilçesinden yasadışı yollarla Yunanistan'ın Kos adasına kaçmak isteyen 41 Kaçak sahil güvenlik ekiplerince yakalandı.

Ortakent sahilinden denize açılan 31'i Kongo, 10'u Myanmarlı kaçak göçmen Ortakent açıklarından sahil güvenlik ekiplerine yakalandı. Devriye görevinde bulunan TCSG 101 nolu sahil güvenlik botu. Denizde 6 metrelik şişme bot ve üzerinde 41 kaçak göçmen gördü. Bota operasyon düzenleyen ekipler kaçakları kıs kıvrak yakaladı. İçlerinde çocuk ve kadınlarında bulunduğu göçmenler polis ekiplerine teslim edildi. Bodrum Devlet Hastanesine götürülen kaçaklar sağlık kontrolünden geçirildi. Daha sonra Bodrum Emniyet Müdürlüğü Yabancılar şubesine teslim edilen kaçakların ifadeleri alındı. İçlerinden Suriye Uyruklu olan bir kişi ise organizatör olduğu öğrenildi. kaçaklar sınır dışı edilmeleri için işlemler başlatıldı. Suriyeli organizatör ise gözaltına alındı.

(İHA)

 


Etiketler: Yunanistan  A  Kaçmak  Üzereyken  Yakalandılar  Muğla  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER