yolcu için kavga ettiler

YOLCU İÇİN KAVGA ETTİLER

Kavgada bir sürücü darp edilirken, Batman Belediye Başkan Yardımcısı Nezir Taş, belediye halk otobüs şoförlerine yapılan saldırıların bilinçli olduğunu ve sabırlarının taştığını söyledi.

Tarih : 07 Nisan 2015, 18:27
Puan Ver : Yolcu İçin Kavga Ettiler(9/10)5


Batman'da belediye halk otobüsü şoförü ile minibüs şoförleri arasında yolcu kavgası çıktı.

Kavgada bir sürücü darp edilirken, Batman Belediye Başkan Yardımcısı Nezir Taş, belediye halk otobüs şoförlerine yapılan saldırıların bilinçli olduğunu ve sabırlarının taştığını söyledi.

Turgut Özal Bulvarı Yılmaz Güney Sineması önündeki durakta yolcu almak için duran Batman Belediyesi halk otobüsü şoförü ile arkasında bulunan şehir içi minibüs şoförü arasında yolcu alma tartışması başladı. Tartışmanın büyümesiyle minibüs şoförleri oldukları iddia edilen 3 kişi olay yerine gelerek, halk otobüsü şoförü Ahmet B.'yi (37) darp etti. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Ahmet B. hastaneye kaldırıldı. Kavgaya karıştıkları iddia edilen kişiler ise olay yerinden kaçtı.

Kavganın duyulması üzerine belediye halk otobüsleri olay yerine gelerek kontak kapattı. Kendilerine yönelik olayların son günlerde arttığını iddia eden şoförler, saldırganların yakalanmaması halinde yolcu almayacaklarını söyledi.

Batman Belediye Başkan Yardımcısı Nezir Taş ise, olay yerinde belediye halk otobüsü şoförlerini sakinleştirmeye çalıştı. Saldırganların biran önce yakalanmasını isteyen Taş, saldırıların bilinçli olduğunu ve bu saldırıların her geçen gün arttığını belirterek, 'Her zaman alttan aldık belediye halkındır. Hep sabrettik ama sabır da bir noktaya kadardır. Saldırganlar kaçmış gözaltına bile alınmamışlar' dedi.

Kontak kapatan şoförler yaklaşık 1 saatlik eylemlerinden sonra Taş ve polislerin iknası ile araçlarına binerek yolcularını almaya devam etti.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Yolcu  İçin  Kavga  Ettiler  Batman  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER