‘yesinler onun adamlığını'

‘YESİNLER ONUN ADAMLIĞINI'

Hacıosmanoğlu'nun “Öleceksek adam gibi öleceğiz, kadın gibi yaşamayacağız” sözleri büyük tepki gördü. CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka, “Kendisi bir kadın gibi yaşayacak ne erdeme ne de onura sahip. Kadınların tırnağı bile olamaz” dedi

Tarih : 30 Ekim 2015, 09:45
Puan Ver : ‘Yesinler Onun Adamlığını'(10/10)10


Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun olaylı geçen Gaziantepspor maçının ardından bir televizyon kanalının canlı yayınında söylediği “Öleceksek de adam gibi öleceğiz, kadın gibi yaşamayacağız. Bizi kadın gibi yaşatmaya da kimsenin gücü yetmez” sözleri de büyük tepki topladı.

CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka, “Sanırım onun adamlıktan anladığı sadece tehdit ve aşağılama. Yesinler onun adamlığını. Kendisi bir kadın gibi yaşayacak ne erdeme ne de onura sahip. Kadınların tırnağı bile olamaz. Kadına yönelik şiddet bu karanlık kafalar nedeniyle artıyor. Ben kendisinin eşini de dostluk ve dayanışmayla selamlıyorum. Onu da tüm kadınlardan özür dilemeye davet ediyorum” dedi.

MHP Eskişehir Milletvekili, Kadın ve Aileden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel ise Hacıosmanoğlu'nun sözlerini, “Kadın kadar onurlu olamayacak insanların söyleyeceği sözler bunlar” diyerek değerlendirdi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da, “Biz senin gibi yaşayacağımıza, özgürlüğüne düşkün bir kadın gibi yaşayıp ölmeyi tercih ederiz” ifadelerini kullandı.

Spor spikeri Simge Fıstıkoğlu ise İbrahim Hacıosmanoğlu keşke kadın gibi yaşayabilse” yorumunu yaparken, sosyal medyada da Trabzonspor başkanına büyük öfke vardı.
Etiketler: ‘Yesinler  Onun  Adamlığını      haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER