'yeni eczacılık fakültesi açılmasına ihtiyaç yok'

'YENİ ECZACILIK FAKÜLTESİ AÇILMASINA İHTİYAÇ YOK'

23 Mart 2015 Pazartesi günü yayımlanan Resmi Gazete’de, Bakanlar Kurulu kararı ile Acıbadem Üniversitesi Eczacılık Fakültesi kurulmasına karar verilmişti.

Tarih : 24 Mart 2015, 11:39
Puan Ver : 'yeni Eczacılık Fakültesi Açılmasına İhtiyaç Yok'(5/10)1


Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti, Acıbadem Üniversitesi Eczacılık Fakültesi kurulmasına ilişkin 'Türkiye'de yeni eczacılık fakültesi açılmasına ihtiyaç yoktur' açıklamasını yaptı.

23 Mart 2015 Pazartesi günü yayımlanan Resmi Gazete'de, Bakanlar Kurulu kararı ile Acıbadem Üniversitesi Eczacılık Fakültesi kurulmasına karar verilmişti. Saglikaktuel.com internet sitesinin haberine göre, Türk Eczacıları Birliği (TEB), Acıbadem Üniversitesi Eczacılık Fakültesi kurulmasına dair Bakanlar Kurulu kararı hakkında yaptığı açıklamada şunlara değindi:

'Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti olarak, uzunca bir zamandır dile getirdiğimiz bir hususu tekrar ediyoruz, 'Türkiye'de yeni eczacılık fakültesi açılmasına ihtiyaç yoktur.' Mevcut fakülteler dahi eksik eğitim kadrosu ile hizmet vermekte iken hatta bazı eczacılık fakültelerinde eczacı öğretim üyesi bile bulunmazken, kurulan her yeni eczacılık fakültesi ve açılan her yeni kontenjan, eczacılık mesleği açısından sürdürülemez bir yapıya atılan adımlar olacaktır'.

(İHA)

 


Etiketler:   Yeni  Eczacılık  Fakültesi  Açılmasına  İhtiyaç  Yok    İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER