yabancı öğrencilerin 'fetih' coşkusu

YABANCI ÖĞRENCİLERİN 'FETİH' COŞKUSU

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “ELECTION EXCHANGE” programıyla 36 ülkeden 90 genç, Türkiye’deki seçimleri izlemek üzere İstanbul’a geldi.

Tarih : 31 Mayıs 2015, 16:36
Puan Ver : Yabancı Öğrencilerin 'fetih' Coşkusu(9/10)5


AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “ELECTION EXCHANGE” programıyla 36 ülkeden 90 genç, Türkiye'deki seçimleri izlemek üzere İstanbul'a geldi. Yenikapı'da gerçekleşen Fetih Şöleni'ne de katılan gençler, şölene hayran kaldı.

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları tarafından “ELECTION EXCHANGE” programı nedeniyle 90 ülkeden Türkiye'ye gelen 90 genç, bugün Sütlüce'de AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş ile bir araya geldi. Ecertaş, burada gençlere seslenerek, Türkiye'ye geldikleri için teşekkür etti.

Toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş, bu buluşmaların gelenek haline geldiğini söyleyerek, “40'a yakın ülkeden yüze yakın kişi ülkemize geldi. Arkadaşlar özellikle İstanbul'da muhteşem bir demokrasi şölenini ve seçim atmosferini takip ediyorlar. Örneğin dünkü Fetih Şöleni'ne geldiler. Hepsi atmosferden etkilendi. ‘Bunun benzerini yapamaz mıyız? On binde birini yapamaz mıyız ?' diyorlar. Biz de onlara yardımcı olabileceğimizi söylüyoruz. Makedonya'dan Ukrayna'ya, Yemen'den Ürdün'e, Amerika'dan geliyorlar. Seçimi yakından görecekler. Bizim için güzel fırsat, onlar için çok daha büyük fırsat. AK Parti merak ediliyor. AK Parti'nin yaptığı çalışmalar merak ediliyor. Özellikle seçimdeki organizasyonu merak ediliyor. En çok sordukları soru seçimde çalışanların para alıp almadığı. Benim maaş almadığımı, arkadaşlarımın maaş almadığını söylüyorum. Örneğin dün mitingde bayrak dağıtanların maaş alıp almadığını sordular. Maaş vermediğimizi söylüyoruz. Bu gönül bağlılığı diyoruz. Onlar da bu gönül bağını araştırıyorlar. Yedi gün burada olacaklar. Bütün çalışmalara, sokak sokak şahit olacaklar. İnşallah 7 Haziran günü onlarla birlikte burada seçimin hayırlı sonuçlarını beraber göreceğiz” dedi.

Fetih Şöleni'ne yabancı misafirlerin hayran kaldığını söyleyen Ecertaş, “Dün özellikle Fetih Suresi okundu 2 milyon kişi tarafından. Türk Yıldızları'nın gösterisi vardı. Bu manzara karşısında konuklarımız duygularını anlatmakta zorlandı. ‘Bu kadar insanı nasıl topluyorsunuz' dediler. Biz toplamıyoruz. Halk kendisi geliyor. Halkımızın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza sevgisi o kadar büyük ki kendiliğinden geliyorlar diyoruz. Bu programın en önemli amacı, seçimi ve doğruyu dünyaya göstermek” diye konuştu.

Suriye'den programa katılan Fedaaldin Alsayed, Fetih Şöleni'nden çok etkilendiğini belirterek, “Dünkü miting hayret vericiydi. Binlerce kişi Erdoğan'ı dinledi, çok hoş ve şaşırtıcıydı. Miting sonrası kendimi müthiş hissettim. Ümit ederim AK Parti kazanacak. Çünkü gözlerimizle Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu'nun ve AK Parti'nin Suriyelilere yardım ettiğini gördük. İnşallah AK Parti kazanır” dedi.

Arjantin'den seçimleri izlemek için gelen Florencia Romano ise, ilk defa Türkiye'ye geldiğini ifade ederek, “Türkiye'nin seçimini izlemek için geldik. Çünkü Arjantin'de de seçim var. Türkiye'de seçimde ne olduğunu görmek için geldik. Mitingin videolarını izledim. Gerçekten harikaydı. Arjantin'de böyle büyük bir miting yapılamaz” şeklinde konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Yabancı  Öğrencilerin    Fetih    Coşkusu  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER