'ya müslüman dünyasını bitirecekler ya da...'

'YA MÜSLÜMAN DÜNYASINI BİTİRECEKLER YA DA...'

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, 'Bugünlerde Müslüman coğrafyasının yükü bizim insanımız üzerindedir.

Tarih : 07 Mayıs 2015, 14:03
Puan Ver : 'ya Müslüman Dünyasını Bitirecekler Ya Da...'(6/10)2


Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, 'Bugünlerde Müslüman coğrafyasının yükü bizim insanımız üzerindedir. Çünkü ya bu Müslüman dünyasını bitirecekler ya da biz bu oyunları bozacağız' dedi.

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde 'Sözde Ermeni Soykırımı ve Dağlık Karabağ Meselesi' konulu konferansta, 'Özellikle özgür Türk Cumhuriyetleri gençleri, birbirlerini çok iyi tanıyıp sevmeli ve üzüntüleri bir, sevinçleri bir olan bir millet olmalıyız. Bu gençlerimiz atalarımızın bir emanetidir. Balkanlar'da ve Anadolu'da Bizans'ın hüküm sürdüğü dönem ile Osmanlı döneminde azınlıklara verilen hakların karşılaştırılması gerekiyordu. Daha önce Bizans İmparatorluğu bünyesinde olan Ermeniler'e verilmeyen azınlık hakları Osmanlılar döneminde verilmiştir. Bölgedeki birlik ve beraberliği arttıracağız' diye konuştu.

Bulunduğumuz coğrafya üzerinde büyük oyunlar oynandığını ifade eden Paşayeva, şöyle devam etti:

'O kadar büyük oyunlar ki, Ortadoğu'ya baktığınız zaman büyük oyunların ne olduğunu görebilirsiniz. Bugünlerde Müslüman coğrafyasının yükü bizim insanımız üzerindedir. Çünkü ya bu Müslüman dünyasını bitirecekler ya da biz bu oyunları bozacağız. Bu oyunları bozmanın yolu da birlik ve dayanışmadır. Bakın ne türlü belalar üretiyorlar. O belalar bizim içimize de getirilmek istenecek. Birlik, beraberlik içerisinde buna izin vermeyeceğiz. Ona göre de bu konularda daha çok çalışacağız. Bu sözde Ermeni soykırımı iddialarına karşı daha çok mücadele edeceğiz. Böyle bir soykırım tarihte olmamıştır. Bilmeniz gerekir.'

(İHA)

 


Etiketler:   Ya  Müslüman  Dünyasını  Bitirecekler  Ya  Da    Kahramanmaraş  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER