WASHİNGTON BÜYÜKELÇİLİĞİ'NDEN FETULLAH GÜLEN AÇIKLAMASI: DERHAL İADE EDİN


Washington Büyükelçiliği'nden Fetullah Gülen Açıklaması: Derhal İade Edin
Tarih : 12 Kasım 2017, 04:20
Puan Ver : Washington Büyükelçiliği'nden Fetullah Gülen Açıklaması: Derhal İade Edin(10/10)6

Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in iadesiyle ilgili bir açıklama yaptı.

"DERHAL İADE EDİN"

Başbakan Yıldırım'ın ziyaretinden bir gün sonra yapılan açıklamada "Türkiye ve Türk halkı, ABD'den Gülen'in yargılanabilmesi için derhal Türkiye'ye iadesini beklemektedir. Bütün suçlamalara rağmen Gülen'in ABD'de bulunmaya devam etmesi Türk halkı için şaşkınlık ve üzüntü yaratmaktadır. Gülen'in iadesinin gerçekleşmesi için ABD'li meslekdaşlarımızla, ikili iade sözleşmesi kapsamında koordinasyon içinde çalışmaya devam ediyoruz" denildi.

PAZARLIK İDDİALARINI YALANLADI

Eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn ve oğlu ile bazı Türk yetkililer arasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in 15 milyon dolar karşılığında ABD dışına kaçırılmasıyla ilgili bir görüşme yapıldığı ABD basınında ileri sürülmüştü.

Büyükelçilik bu iddiayı da yalanlayarak "Fethullah Gülen'in hukuk dışı yollarla Türkiye'ye kaçırılma iddiaları yalandır. Türk hükümeti yasal olmayan hiçbir şey yapmamıştır" denildi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Washington  Büyükelçiliği  Nden  Fetullah  Gülen  Açıklaması  Derhal  İade  Edin    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER