'VATANI SATMAK YÜKSEK FAİZLE OLUR'


'VATANI SATMAK YÜKSEK FAİZLE OLUR'
Tarih : 27 Şubat 2015, 15:03
Puan Ver : 'vatanı Satmak Yüksek Faizle Olur'(5/10)1


Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Vatanı satmak, yüksek faizle, yüksek enflasyonla, milletin kaynaklarını heba etmekle olur'' dedi.

Valiler Toplantısı münasebetiyle düzenlenen öğle yemeğinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süleyman Şah türbesinin yerinin değiştirilmesi konusuna değindi. 'Yeri iki defa değişmiş bir türbeyi üçüncü defa taşımayı, vatanı satmak olarak nitelendirenler vatan kavramını bilmiyor' diyen Erdoğan, 'Vatanı satmak nasıl olur biliyor musunuz? Vatanı satmak, ortadaki açık gerçeğe, somut bilgilere rağmen kahraman askerlerimizi orada tehlikeye atmakla olur. Vatanı satmak, kendi dirayetsizliğiniz, kendi işbilmezliğiniz yüzünden ülkeyi kriz üzerine krize sokmakla olur. Vatan satmak, bu topraklarda bin yıllık ortak geçmişi olan insanların birliğini beraberliğini, kardeşliğini sağlayamayarak, ülkenin maddi, manevi kayıplara uğramasına göz yummakla olur. Vatanı satmak, yüksek faizle, yüksek enflasyonla, kötü yönetimle ülkenin ve milletin kaynaklarını heba etmekle olur' ifadelerini kullandı.TÜRK TİPİ BAŞBAKANLIK

7 Haziran seçimlerinin, Türkiye'nin yönetim sisteminin belirlenmesi açısından çok önemli olduğunu belirten ve milleti sandığa çağıran Erdoğan, 'Türk tipi başkanlık sistemi olmaz' eleştirilerine yanıt verdi. Cumhurbaşkanı, 'Bal gibi de olur niye olmazmış?' dedi. Erdoğan, başkanlık sisteminin ABD'de başka, Rusya'da başka. Fransa'da başka uygulandığını belirterek, 'Bir arı maharetiyle hepsinden alalım ve önümüze bakalım' diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler:   Vatanı  Satmak  Yüksek  Faizle  Olur    Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER