ülker'den spora dev yatırım

ÜLKER'DEN SPORA DEV YATIRIM

Fenerbahçe Ülker’i Marid’de yalnız bırakmayan Yıldız Holding Gıda - Ülker Grup Başkanı Mehmet Tütüncü, spora yatırımlarının artarak devam edeceğini söyledi.

Tarih : 19 Mayıs 2015, 12:36
Puan Ver : Ülker'den Spora Dev Yatırım(6/10)2


Fenerbahçe Ülker'i Marid'de yalnız bırakmayan Yıldız Holding Gıda - Ülker Grup Başkanı Mehmet Tütüncü, spora yatırımlarının artarak devam edeceğini söyledi.

Ülker son sekiz yılda çocuklara yönelik projelere 36 milyon TL harcama yaparken, bu sene içerisinde basketbol başta olmak üzere yine çocuklara yönelik yeni futbol projelerini hayata geçirecek. Türk sporunun en büyük destekçilerinden biri olan Ülker, Fenerbahçe Ülker'in Euroleague Final Four mücadalesine kalması sebebiyle Madrid'e giden ve takıma destek veren Yıldız Holding Gıda - Ülker Grubu Başkanı Mehmet Tütüncü yaptığı açıklamada, 'Fenerbahçe Ülker bu sezon Final - Four'a yükseldi, bu noktaya ulaşmak bile büyük bir başarıdır. Biz Ülker Grubu olarak spora yılda toplam 60 milyon TL kaynak ayırıyoruz. Çocuk odaklı projelere ise 8 yılda toplam 36 milyon TL yatırım yaptık. Bu yatırımımız sosyal sorumluluk projeleri kapsamında artarak devam edecek' dedi.SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Ülker'in sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu güne kadar 2 milyonu aşkın çocuğa spordan sanata, dengeli beslenmeden kişisel gelişime kadar pek çok alanda kazanımlar sağladığına dikkat çeken Mehmet Tütüncü, 'Çocuklar için futbol, Ülker'in en önemli çocuk projelerinden biri. Türkiye Futbol Federasyonu ile önümüzdeki sene yine federasyon tarafından belirlenen İstanbul'daki 380 okulun katılımıyla gerçekleştirilecek U-13 futbol ligini destekleyeceğiz' ifadelerini kullandı.

Tütüncü ayrıca, “Yeni dönemde ayrıca TFF ile birlikte hayata geçirilecek projede üniversitelerin Beden Eğitimi bölümleri ve spor yüksek okullarında eğitim gören antrenörler, bulundukları il ve ilçelerin okullarında futbol eğitimi verecek. Futbol Köyleri projemiz ise gelecek yıllarda yeni modüller eklenerek yoluna devem edecek' açıklamalarında bulundu.“80 ÇOCUĞUMUZ MİLLİ VE 50 ÇOCUĞUMUZ DA PROFESYONEL OLDU”

Sosyal sorumluluk projeleriyle 8 yılda 2 milyondan fazla çocuğa ulaştıklarına dikkat çeken Yıldız Holding Gıda - Ülker Grubu Başkanı Mehmet Tütüncü, bunun da haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Tütüncü '8 yıllık gibi bir sürede 'Futbol Köyleri' projesinde 32 ilde 55 köyde 4 bin 500 çocuktan 44 kız çocuğumuz ve 36 erkek çocuğumuz milli takımlara seçildi. Yine 50 çocuğumuz ise profesyonel oldu. 270 bini aşkın çocuğumuzu spor odaklı projelerimizden faydalandırıyoruz. Ülker olarak 40 yıl önce başladığımız spor yolculuğunda spordan hiç kopmadık ve kopmayacağız' diyerek, buna plan dahilinde devam edeceklerini ifade etti.'TAKIMIN DESTEKÇİSİ OLMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ'

Euroleague Final Four'da yer alma başarısını gösteren Fenerbahçe Ülker takımını Madrid'de de yalnız bırakmadıklarını belirten Mehmet Tütüncü; 'Final Four'a kalma başarı gösteren Fenerbahçe Ülker takımını destekçisi olmaktan mutluluk duyuyoruz. Ülke olarak tarihi bir başarıya imza atan Fenerbahçe Ülker takımının uğurlanması da başlı başına bir olay oldu. Sosyal medyada düzenlenen 'Güle güle gidin efsane olun gelin' kampanyasına 60 bine yakın taraftar katıldı. Bu gururumuza dünyanın çeşitli yerlerinden başarı dilekleriyle destek verildi' diye konuştu.'SPORUN İÇİNDE HEP OLDUK, BUNDAN SONRA DA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Ülker olarak 2006 yılına kadar süren Ülkerspor'dan sonra kulüp takımlarına destek verdiklerini belirten Tütüncü, 'Bu sponsorluklarımızdan bugün Fenerbahçe Ülker'in başarısı ortada. 2010 yılında FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası, 2013 yılında FİFA U-20 Futbol Şampiyonasına destek verdik. Yine 2012 yılında parmakla gösterilen spor ve eğlence kompleksi Ülker Sports Arena'nın kapılarını açtık. Basketbol maçlarının dışında konserler ve ailece izlenen şovlara ev sahipliği yaptık. İstanbulluların sosyal yaşamına da katkı sağladık. Sporun içinde ise hep olduk bundan sonra da olmaya devam edeceğiz' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Ülker  Den  Spora  Dev  Yatırım  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER