ukrayna, iki yeni grip türüne karşı hazırlanıyor

UKRAYNA, İKİ YENİ GRİP TÜRÜNE KARŞI HAZIRLANIYOR

Geçmişte kuş ve domuz gribi paniği yaşayan Ukrayna, şimdi de mutasyona uğramış iki grip virüsünü karşılamaya hazırlanıyor.

Tarih : 27 Eylül 2012, 14:35
Puan Ver : Ukrayna, İki Yeni Grip Türüne Karşı Hazırlanıyor(9/10)5

Geçmişte kuş ve domuz gribi paniği yaşayan Ukrayna, şimdi de mutasyona uğramış iki grip virüsünü karşılamaya hazırlanıyor.

Bakanlar Kurulu toplantısına katılan Ukrayna Sağlık Bakan Yardımcısı Aleksandr Tolstanov, Ukrayna'yı bu kış iki yeni grip türünün beklediğini söyledi.

Aleksandr Tolstanov, 'Enfeksiyon Hastalıkları ve Epidemiyoloji Enstitüsü'ne göre bu sene UАН302 adlı virüsün yeni mutasyonu Viktoriya H3M2 ve B tipli virüs Viskonsin'i bekliyoruz.” dedi.

Geçmişte sıkıntı oluşturan domuz gribinin ise bu sene daha az etki göstereceği tahmin ediliyor.

Tolstanov, 1'Ukrayna genelinde gerekli hazırlıklar yapıldı. Hastaneler hem de personel salgına karşı bilgilendirildi ve gerekli tatbikatlar yapıldı. Aynı zamanda gribin yeni mutasyonlara karşı güncel aşılar da elimizde mevcut.' diye konuştu.

Ukrayna Sıhhi Sorunlar Sorumlusu Başhekim Anatoliy Ponomarenko grip hastalığının pik zamanının Kasım-Aralık aylarında olacağını hâlihazırda sıkıntılı bir durum yaşanmadığını belirtti. CİHANEtiketler: Ukrayna  İki  Yeni  Grip  Türüne  Karşı  Hazırlanıyor  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER