türkiye'yi vahaya benzetti

TÜRKİYE'Yİ VAHAYA BENZETTİ

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bölgede sadece Suriye değil, Irak ve Yemen’de de acılar yaşandığını belirterek, 'Hamdolsun bu kadar yangın yerinin ortasında Türkiye bir barış ve huzur adası gibi, bir vaha gibi' dedi.

Tarih : 26 Mayıs 2015, 15:57
Puan Ver : Türkiye'yi Vahaya Benzetti(5/10)1


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bölgede sadece Suriye değil, Irak ve Yemen'de de acılar yaşandığını belirterek, 'Hamdolsun bu kadar yangın yerinin ortasında Türkiye bir barış ve huzur adası gibi, bir vaha gibi' dedi.

Yapımı tamamlanan ve hizmete hazır hale gelen 20 yataklı Yayladağı Devlet Hastanesi, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da katıldığı bir törenle açıldı. Açılışta konuşan Arınç, sağlık alanında çok büyük atılımların AK Parti döneminde yapıldığını söyledi. Sağlık alanında 400 ambulansla devraldıkları görevi şuan 6 bin ambulansla devam ettirdiklerini belirten Arınç, 13 yılda ülkede çok büyük değişimler yaşandığını söyledi. Bölgede yaşanan tüm olumsuzluklarda Türkiye'nin zorda kalan her kesime yardım ettiğini, ekmeğini bölüştüğünü ifade eden Arınç, şöyle devam etti:

“Suriye'de yaşanan acı trajedi karşısında memleketimize gelen din kardeşlerimiz var. Kapılarımızı onlara açık tuttuk şimdi de misafir olarak yanımızda bulunuyorlar. Onların ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Sadece Suriye değil, Irak ve Yemen gibi yerlerde de maalesef acılar yaşanıyor. Hamdolsun bu kadar yangın yerinin ortasında Türkiye bir barış ve huzur adası gibi bir vaha gibi. Türkiye'yi de ateşe atmak isteyen, karıştırıp siyasi istikrarı bozup kaos meydana getirmeye çalışan bedbahtlar bulunabilir. Allah bu gafillere akıl fikir versin, yabancıların oyunlarına alet etmesin, Allah bize basiret versin. 78 milyon nüfusumuzla sadece bölgenin değil tüm İslam aleminin, mazlumlara kucak açan Türkiye'nin huzur içinde yaşamasına ihtiyacı var. Çünkü nereden bir feryat yükseliyorsa Türkiye oraya koşup yardım ediyor, ekmeğini bölüşüyor ve bütün bu ülkelere barışın gelmesi için katkı sağlıyor.'

Konuşmaların ardından Yayladağı Devlet Hastanesi kurdele kesilerek hizmete açıldı.

Açılışa, Hatay Valisi Ercan Topaca, eski Adalet Bakanı Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Hatay Milletvekili Adem Yeşildal ile çok sayıda vatandaş katıldı. Daha sonra Bülent Arınç ve beraberindeki heyet Enek-Altınözü-Yayladağı yolunun temel atma törenine katıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Türkiye  Yi  Vahaya  Benzetti  Hakkari  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER