türkiye lastik konferansı

TÜRKİYE LASTİK KONFERANSI

Dünyada ve ülkemizde eş zamanlı olarak yapılacak olan Lastik Konferansı otomotiv ve lastik sektörüne global anlamda önemli faydalar sağlayacak.

Tarih : 09 Nisan 2015, 13:48
Puan Ver : Türkiye Lastik Konferansı(9/10)5


Dünyada ve ülkemizde eş zamanlı olarak yapılacak olan Lastik Konferansı otomotiv ve lastik sektörüne global anlamda önemli faydalar sağlayacak.

Super Event firması tarafından organize edilen Lastik Konferansı ile ilgili olarak Super Event CEO'su Yalçın AVCI'nın yaptığı değerlendirmede; Araç sahipleri ve bilinçli tüketicilerin gün geçtikçe “Düşük dönme direncine” sahip olan lastikleri tercih etmesi yakıt tüketimini azalttığı gibi, egzoz gazı salınımını da asgari düzeye çekmektedir. Lastik üreticileri de doğaya olan saygıları gereği bu tip lastikler üretmek için farklı teknolojiler geliştirmekteler. Bizde bu yüzden Lastik konferansının ana konusunu düşük dönme direncine sahip lastiklere ayırdık. Ayrıca ömrünü tamamlamış lastiklerden, kullanılabilir malzemelerin geri kazanımı, enerji geri dönüşümü konusunda lastik üreticilerinin yapmış olduğu çalışmalar hakkında kamuoyunu bilgilendireceğiz dedi.

Ayrıca ağır vasıtalar için lastik kaplaması yapan işletmelerin devlet desteği alması ve bu sektörün gelişmesi için Lastik Konferansında önemli işbirliklerinin yapılabileceğini de sözlerine ekleyen AVCI, ülkemizde yıllık hurda lastik atma gereksiniminin yüzlerce ton azaltılabileceğini söyledi. Bu sayede daha az lastik atığı ile doğanın korunması sağlanacaktır dedi.

2012 yılında satışı yapılan lastiklerin üzerinde bulundurulması zorunlu AB lastik etiketleri hakkında araç sahiplerinin ve kamuoyunun yeteri kadar bilgilendirilmediğini de belirten AVCI, Türkiye Lastik Konferansında AB lastik etiketleri hakkında da kamuoyu ve araç sahiplerinin bilgilendirileceğini söyledi.

Araç sahiplerinin kaliteli servis hizmeti alabilmesi için lastik üreticilerin bayi geliştirme projelerine de yer verilecek olan konferansa ilginin oldukça yüksek olduğunu ifade eden Yalçın AVCI, Türkiye Lastik Konferansına, Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Nurettin CANİKLİ, İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞ'ında katılacağını sözlerine ekledi.


Etiketler: Türkiye  Lastik  Konferansı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER