Turgay Kıran: Kimse seçimi...

TURGAY KIRAN: KİMSE SEÇİMİ...

Galatasaray Kulübü Başkan Adayı Turgay Kıran, mayıs ayında yapılacak seçimler için çalışmalarının sürdüğünü ve seçimi kimsenin baştan kazanamayacağını söyledi.

Tarih : 08 Nisan 2015, 17:30
Puan Ver : Turgay Kıran: Kimse Seçimi...(7/10)3


Galatasaray Kulübü Başkan Adayı Turgay Kıran, mayıs ayında yapılacak seçimler için çalışmalarının sürdüğünü ve seçimi kimsenin baştan kazanamayacağını söyledi.

Kıran, sarı-kırmızılı kulübün nisan ayı divan kurulu toplantısında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kıran, ekip olarak aylardır çalıştıklarını belirterek, 'Sizlerle de bunları hep paylaştık. Kadromuz da hazır, elimizdeki projelerimiz de hazır. Biraz daha zaman bekliyoruz çünkü biliyorsunuz daha bir ayımız var. Bu arada da arkadaşlarımız pastayla uğraşıyorlar çünkü pastanın üzerine çilek değil, çilekli pasta yapmak istiyoruz. İçerisinde olsun istiyoruz çileğimizin. Dolayısıyla arkadaşlarımız da bu konuyla ilgili çalışıyorlar. Çok önemli yerlerde çalışıyorlar. Bunlarında bilgisini en yakın zamanda sizlerle paylaşacağım' dedi.'BEN GALATASARAY BAŞKANLIĞINA ADAYIM'

Basın mensuplarının, üç adayın da Galatasaray Liseli olduğunu hatırlatması üzerine Kıran, 'Zaten adayların çoğu lise mezunu. Ama Galatasaray Lisesi mezunu demek istiyorsanız ben de Galatasaray Lisesi mezunuyum. Ama ben Galatasaraylıyım. Dolayısıyla ben bu seçimde Galatasaray Başkanlığı'na adayım. Liseye aday değilim. Ben bütün Galatasaraylıların başkanı olmak istiyorum. Mesaj benim için çok önemli çünkü ben bu kavramı sevmiyorum. Çünkü biz Galatasaraylıyız. Biliyorsunuz Galatasaray'da alt disiplinler var. Nedir? Sporcular derneği, iş adamları derneği, kültür derneği bunlar da yok benim için çünkü herkes Galatasaraylı. Üye olan herkes Galatasaraylı ve o üyelerin başkanı olmak istiyorum. Dolayısıyla da hiçbir kurumla pazarlık etmiyorum. Bunu da özellikle söylemek isterim. Yanlış bir algı operasyonu yürütülüyor. Ben Galatasaray başkanlığına adayım' diye konuştu.“SEÇİMİ KİMSE BAŞTAN KAZANAMAZ”

Kıran, camia içinde Dursun Özbek'in seçimi kazanacağına dair bir algı olduğu iddialarına ise, 'Dursun Özbek'in camiada tanınırlığını bilmiyorum. Saygı duyuyorum Dursun'a benim sınıf arkadaşım, dönem arkadaşım. Ama bu açıkladığı diğer arkasında kemik olayları var biliyorsunuz, meşhur biat oylarımız var. Onları herhalde kast ediyorsunuz. 8 bin kişinin bin 300'ü bin 400'ü oraya verebilir ama diğer 5 bin 500 kişinin de hür fikri, vicdanı hür biat kültürü olmayan insanlar olduklarına inanıyorum. Onlar da gelirler ya Adnan'a ya da bana verirler. Veyahut Dursun'a verirler. Dolayısıyla seçimi kimse baştan kazanmaz' cevabını verdi.“BİRLEŞTİRİCİ OLMA DURUMUNA GİDİYORUZ”

“Galatasaray'da yeni bir çığır açmamız gerekir” diyen Kıran, “Biz Galatasaray'da birleştirici olma durumuna gidiyoruz. Dolayısıyla biz bunu Dursun'a da söyleyebiliriz. Biat kültüründen vazgeçip bizimle gelmek istiyorsa hep beraber seçime girebiliriz” açıklamalarında bulundu.

(İHA)

 


Etiketler: Turgay  Kıran  Kimse  Seçimi  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER