toplantıya avustralya başbakanının bu sözleri damga vurdu

TOPLANTIYA AVUSTRALYA BAŞBAKANININ BU SÖZLERİ DAMGA VURDU

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Avustralyalı mevkidaşı Tony Abbot’la ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, konuk başbakanın Türkiye’ye yönelik övgüleri damga vurdu.

Tarih : 22 Nisan 2015, 16:18
Puan Ver : Toplantıya Avustralya Başbakanının Bu Sözleri Damga Vurdu(10/10)6


Avustralya Başbakanı Tony Abbot, Türkiye'nin ekonomik yükselişini överek, 'Dünyada birçok ülke sizi kıskanıyor' dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Avustralyalı mevkidaşı Tony Abbot'la ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, konuk başbakanın Türkiye'ye yönelik övgüleri damga vurdu. Abbot, 'Türkiye'de son 10 yıldır ekonomik bir mucize gerçekleşmekte. Ülkenizin göstermiş olduğu gelişmeyi takdirle karşılıyorum. Dünyada birçok ülke sizi kıskanıyor' diye konuştu.BAŞBAKAN DAVUTOĞLU

Başbakan Ahmet Davutoğlu ise, sözde soykırım iddiaları üzerinden Ermenistan'a uyarılarda bulundu. Davutoğlu, 'Ermenistan tarihten kin ve nefret duymak yerine gereken dersi almalı. Ermenilere tarihi fırsat sunduk ve 'bütün bu tarihi ele alalım' dedik. 90. yılda bu çağrıda bulunduk. 2014 yılında Sayın Erdoğan başbakan iken taziye mesajı yayımladı. 'Ortak tarihimizde acılarımızı paylaşalım' dedik; 'belgeleri açalım, her türlü acıyı paylaşalım'. Ama bize kimse kibirle bakamaz. Bize kibirli konuşanlara yanıtını veririz' ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Obama'nın 1915 olaylarıyla ilgili yapacağı açıklama da sorulan Davutoğlu, 'Sayın Obama'nın Türkiye'yi rencide edecek bir açıklamada bulunmayacağını ümit ediyorum' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Toplantıya  Avustralya  Başbakanının  Bu  Sözleri  Damga  Vurdu  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER