TOBB Başkanı: Yerli Otomobil İlk Olarak Boğaz Köprüsünden Geçecek

TOBB BAŞKANI: YERLİ OTOMOBİL İLK OLARAK BOĞAZ KÖPRÜSÜNDEN GEÇECEK

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yerli otomobilin 2019'da prototipinin tamamlanacağını ve ilk olarak Bağaz Köprüsünden geçeceğini açıkladı.

Tarih : 06 Kasım 2017, 14:00
Puan Ver : Tobb Başkanı: Yerli Otomobil İlk Olarak Boğaz Köprüsünden Geçecek(5/10)1

Balıkesir'in Edremit İlçesinde Edremit İlçe Ticaret Odası'nı ziyaret eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu gazetecilere çeşitli açıklamalarda bulundu. Özellikle Edremit gibi hem turizm hem de ticaret merkezi olan beldelerimizin ekonomideki öneminin her geçen gün arttığını belirten Başkan ülke ekonomisi ile ilgili değerlendirmelerin son yıllardaki konjonktürle birlikte ele alınması gerektiğini ifade ederek mevcut durumumuzun gurur verici olduğunu söyledi. Özellikle başarısız darbe girişiminin yanı sıra güneyimizde savaş, batımızda ekonomik krizin hakim olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu Türkiye'nin bu dönemde 1,5 milyon kişiye istihdam sağlayarak imkansızı başarmış olduğunu dile getirdi.

İLK KEZ BOĞAZ KÖPRÜSÜNDEN GEÇECEK

Hisarcıklıoğlu konuşmasında son zamanların en önemli gündem maddelerinden biri olan yerli otomobilden de bahsetti. Üretim için şirketleşme sürecinin 2018 içerisinde tamamlanacağını belirten Hisarcıklıoğlu prototipin 2019'da Boğaz Köprüsünden geçeceğini, 2021 yılında ise hem Türkiye hem de dünya piyasasına sürülmek üzere yerli otomobilin hazır olacağını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Tobb  Başkanı  Yerli  Otomobil  İlk  Olarak  Boğaz  Köprüsünden  Geçecek    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER