tesbih çekmesine gıcık olunca bıçakladı !

TESBİH ÇEKMESİNE GICIK OLUNCA BIÇAKLADI !

Olay, 2 Ocak 2015 akşamı saat 23.00 sıralarında İETT’ye bağlı Taksim-Yedikule seferini yapan otobüste yaşandı.

Tarih : 27 Mart 2015, 16:12
Puan Ver : Tesbih Çekmesine Gıcık Olunca Bıçakladı !(6/10)2


İETT otobüsünde yaşlı bir adam, tespih çekmesinden rahatsız olan bir yolcunun bıçaklı saldırısına uğradı. Saldırı anı, saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, 2 Ocak 2015 akşamı saat 23.00 sıralarında İETT'ye bağlı Taksim-Yedikule seferini yapan otobüste yaşandı.

Alınan bilgiye göre, bindiği otobüste uğradığı saldırıda başından ve elinden yaralanan 55 yaşındaki Abdurrahman Kaplan, Zeytinburnu Merkez Efendi'de polisi arayarak olayı anlattı.

Yaralanan yolcunun şikayeti üzerine harekete geçen Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü Araştırma Bürosu ekipleri, Taksim Yedikule arasında çalışan 48 T numaralı İETT otobüsünün kamera görüntülerini incelemeye aldı.

Kamera kayıtlarında, otobüste bulunan bir yolcunun herkesin gözü önünde Abdurrahman Kaplan'a saldırdığı ve otobüsten aşağı indirdiği görüldü.

Kamera kayıtlarında, yaşlı adamı yaralayan zanlının tekrar otobüse bindiği, yaralı Abdurrahman Kaplan'ın ise yolda tek başına bırakıldığı gözlendi. Saldırganın akbilini takibe alan polis, saldırganın sürekli olarak Taksim Ömer Hayyam'dan bindiğini tespit etti.'ELİNİ CEBİME SOKTU'

Bölgeyi incelemeye alan polis ekipleri, saldırganın aynı mahallede berberlik yapan 43 yaşındaki Durmuş Ö. olduğunu belirledi.

Polis bıçaklı saldırgan Durmuş Ö.'yü gözaltına aldı. Durmuş Ö., polise verdiği ifadede, yanında oturan Abdurrahman Kaplan'ın tespih çekişinden rahatsız olduğunu söylerken, Abdurrahman Kaplan da, “Elini cebime sokmaya çalıştı.

‘Ne oluyor' deyince bana kafa attı. Sonra bana bıçak çekti, otobüsten aşağı indim.

Beni bıçakla elimden yaraladı.

Başımdan ve elimden yaralandım. Daha sonra beni yol kenarında bırakarak gittiler. Olay sonrası saatim ve 200 TL param kayboldu” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Tesbih  Çekmesine  Gıcık  Olunca  Bıçakladı    İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER