terör bitecek başka yolu yok

TERÖR BİTECEK BAŞKA YOLU YOK

Türkiye'nin adeta büyük bir cenaze evine dönüştüğünü söyleyen MHP lideri, “Biz bu hallere nasıl düştük? Yanlış nerededir? Suçlular kimdir?” diye sordu

Tarih : 23 Mart 2016, 11:26
Puan Ver : Terör Bitecek Başka Yolu Yok(6/10)7


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terörle mücadele için sekiz maddelik bir strateji planı açıklarken, “terörizm ya bitecek ya bitecek, bunun başka yolu yoktur” dedi.Bahçeli, dün MHP grup toplantısında Nevruz'u kutlayarak başladığı konuşmasını sadece terör ve dokunulmazlık konularına ayırdı. Ankara ve İstanbul başta olmak üzere üstüste gerçekleştirilen bombalı saldırıları tek tek sıralayan ve Güneydoğu'daki terör çalışmalarına vurgu yapan Bahçeli, “Biz bu hallere nasıl düştük? Bu karanlık kuşağa nasıl girdik? Yanlış nerededir? Suçlular kimdir?” diye sordu.3 yıl önce Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın çözüm süreciyle terörün sona ereceği, teröristlerin sınır dışına çıkacağı yönünde söz verdiğini anımsatan Bahçeli, “Böyle diyordu Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu havadaydı Başbakan Davutoğlu. Özlemler vuslata dönüşmedi, ama Türkiye adeta büyük bir cenaze evine dönüştü” diye konuştu.Bahçeli, “İster PKK, ister IŞİD, ister DHKP-C olsun, bu kanlı çetelerin hepsi emperyalizmin güdümündedir, hepsi Türk düşmanlarının dümen suyundadır ve aynı pis yolun yolcularıdır” dedi.‘Ya bitecek ya bitecek'Ak Parti'nin milli hassasiyetleri gözettiği sürece MHP'nin üzerine ne düşüyorsa seve seve yapacağını belirten Bahçeli, “Şöyle devam etti: “Terörizm ya bitecek ya bitecektir; bunun başka bir yolu yoktur, kalmamıştır. Canlı bomba imalathaneleri, terörist kampları, uyuyan veya uyanık hücre evleri, fitne mahfilleri, ihanet yuvaları alçakların başına yıkılmalı, toptan imha edilmelidir. Seferberlikse amaçlanan, önce bu imha hareketi temin edilmelidir.”Çözüme 8 öneriBahçeli, kalıcı ve köklü çözüm için şu sekiz öneriyi sıraladı:

1- Önce olanı, olmuşu ve olacağı bütüncül ve derinlikli yorumlayan yüksekten ve analitik bakış demek olan ‘terörizmle mücadele vizyonu' geliştirilmeli.

2- Yapılacakların tamamının kavrandığı ve vizyona göre yapılandırıldığı, ‘terörle mücadele konsepti' oluşturulmalı.

3- Vizyondan beslenen, konseptten çıkarılan ve bütün milli güç unsurlarına sorumluluk seferber eden ‘terörle mücadele stratejisi' ortaya konulmalı.

4- Bu stratejinin başta hükümet olmak üzere ülkemizdeki resmi veya gayri resmi, özel veya tüzel bütün unsurlara görev yükleyen, ‘terörle mücadele siyaseti' oluşturulmalı.

5- Terör üzerindeki ortak iradenin ve yükümlülüklerin belirlenmesi ve toplumun kazanılması için, ‘terörle mücadelede kitle kazanma programı' devreye sokulmalı.

6- Sorunun içten ve dıştan alabileceği bütün desteklerin kesilmesini sağlayacak kadar kapsamlı ‘diplomatik mücadele eylem planı' hazırlanmalı, eşgüdüm halinde icra edilmeli.

7- Teröristin mücadele yöntemlerinin değişmesi dikkate alınarak güvenlik güçlerini yeni şart ve durumlarla uyumlu eğitecek, donatacak ve yönetecek, ‘teröristle mücadele taktik eğitim ve icra programı' uygulanmalı.

8- Yabancı ülkeleri teröriste destekle suçlarken, hükümetin aynı mihraklarla yaptığı müzakerelerin kendi söylemlerimizi yalanlamıyor olması şarttır. Bu itibarla tutarlı bir, ‘terörle mücadele tanıtım çalışmasına' ihtiyaç vardır.
Etiketler: Terör  Bitecek  Başka  Yolu  Yok    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER