tayland bombacısı türk vatandaşı çıktı

TAYLAND BOMBACISI TÜRK VATANDAŞI ÇIKTI

Tayland polisi, başkent Bangkok'taki tapınak saldırısıyla ilgili tutuklanan kişinin ‘birden fazla pasaport taşıyan Türk vatandaşı' olduğu açıklandı

Tarih : 30 Ağustos 2015, 09:20
Puan Ver : Tayland Bombacısı Türk Vatandaşı Çıktı(10/10)10


Bangkok'ta bir apartman dairesine öğleden sonra düzenlenen baskının ardından, Ulusal Polis Servisi Genel Müdür Yardımcısı Chaktip Chaijinda yaptığı açıklamada yakalanan kişinin bomba yapımında kullanılan malzemelerle birlikte ele geçirildiğini belirtti. Yetkililer yakalanan kişinin bombalı saldırı ile ilgisi olduğunun tahmin edildiğini belirterek, Adem K'nın cep telefonundaki fotoğrafını basınla paylaştı.

Yakalanan kişinin birden fazla pasaport taşıdığının belirtildiği açıklamada, yakalanan pasaportların sahte olduğunun düşünüldüğü belirtildi. Pasaport fotoğrafı da medyada paylaşılan şüphelinin, bombalı saldırıyı düzenleyen kişi değil, olayla bağlantılı olan kişi olduğu açıklandı. Medyada yayınlanan pasaportun üzerinde ise bir takım hatalar olduğu görülüyor.

Pasaportta İstanbul “İştanbül” olarak yazılırken, “son geçerlilik tarihi” de iki kez belirtilmiş. Sahte olduğu anlaşılan pasaportun tarih kısmında da hatalar var. Türk kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Tayland basınında bir Türkün tutuklandığı iddiası çerçevesinde, Tayland makamlarından diplomatik kanallar aracılığıyla bilgi istendi. Türkiye'nin, diplomatik kanallardan bilgi gelmemesi üzerine, Interpol aracılığıyla Tayland makamlarından bilgi talebinde bulunduğu kaydedildi.
Etiketler: Tayland  Bombacısı  Türk  Vatandaşı  Çıktı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER