Suudi Kral'a sürpriz karşılama! Esrarengiz isim de orada

SUUDİ KRAL'A SÜRPRİZ KARŞILAMA! ESRARENGİZ İSİM DE ORADA

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Medine'deki temaslarını tamamlayarak başkent Riyad'a döndü. Kral Selman'ı, Arabistan'da rehin tutulduğu iddia edilen Lübnan eski Başbakanı Hariri karşıladı.

Tarih : 12 Kasım 2017, 12:30
Puan Ver : Suudi Kral'a Sürpriz Karşılama! Esrarengiz İsim De Orada(5/10)1

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'ya göre, Kral Selman, Medine kentinde katıldığı bir dizi açılış ve programın ardından Riyad'a döndü.

İSTİFA EDEN LÜBNAN ESKİ BAŞBAKANI DA KARŞILADI

Selman'ı, Riyad'daki Kral Selman Hava Üssü'nde kardeşi ve eski Savunma Bakanı Emir Mukrin bin Abdulaziz, Veliaht Prens ve Savunma Bakanı Muhammed bin Selman, İçişleri Bakanı Prens Abdulaziz bin Suud bin Nayif ve diğer yetkililer karşıladı.

Üsteki karşılama salonunda ise birçok Suudi Arabistanlı yetkilinin yanı sıra önceki hafta Riyad'da istifa eden Lübnan Başbakanı Saad Hariri de bulunuyor olması dikkat çekti.

REHİN İDDİALARI

Hatırlanacağı üzere Lübnan, Hariri'nin Arabistan'da rehin tutulduğunu iddia etmişti. Öte yandan Lübnan Cumhurbaşkanlığı Ofisi'nden yapılan yazılı açıklamada, Başbakanlık görevinden istifa eden Saad Hariri'nin tutum ve hareketlerinin, Suudi Arabistan'da yaşadığı şüpheli ve gizemli durumun bir sonucu olduğu belirtildi.

"ŞÜPHELİ VE GİZEMLİ TUTUM"

Hariri'nin istifanın arkasında yatan nedenlerin henüz netlik kazanmadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Lübnan'ın Başbakanı uluslararası anlaşmalara zıt hareket edemez. Hariri'nin tutum ve hareketleri, Suudi Arabistan'da yaşadığı şüpheli ve gizemli durumun bir sonucudur. Suudi Arabistan, Hariri'nin hangi sebeplerden dolayı Lübnan'a dönmediğini açıklamalıdır."

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Suudi  Kral  A  Sürpriz  Karşılama  Esrarengiz  İsim  De  Orada    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER