suriye'de ölenler için gıyabi cenaze namazı

SURİYE'DE ÖLENLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI

Köklü Dergisi’nin çağrısıyla bir araya gelen yaklaşık 300 kişi, cuma namazının ardından Fatih Camii avlusunda toplandı.

Tarih : 13 Mart 2015, 16:09
Puan Ver : Suriye'de Ölenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı(7/10)3


Suriye'de 5'nci yılına giren iç savaşta hayatını kaybedenler için Fatih Camii'nde gıyabi cenaze namazı kılındı. Namazın ardından grup Suriye halkına destek eylemi düzenledi.

Köklü Dergisi'nin çağrısıyla bir araya gelen yaklaşık 300 kişi, cuma namazının ardından Fatih Camii avlusunda toplandı. Suriye'de yaşanan iç savaşta ölenler için gıyabi cenaze namazı kılan kalabalık, daha sonra basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklama yapan Köklü Dergisi Yazarı Musa Bayoğlu, “4 yıl önce Suriyeli muhlis Müslümanların başlattığı İslami devrimin 5'inci yılı dolayısıyla buradayız. Bir vücudun azaları gibi olduğumuzu belirten kutlu nebinin ümmeti olarak buradayız. Kardeşlerimizin derdiyle dertlendiğimizi ve küfrün hakimiyeti altında olsak da, aynı duygu ve düşüncelere sahip olduğumuzu ispat etmek için buradayız. Zalimlere Allah'ın şiddetli azabını hatırlatmak ve hainlerin ihanetini ifşa etmek için buradayız. Suriyeli kardeşlerimize destek olmak, onlara sahip çıkmak için buradayız” dedi.

Suriye halkına destek vermeye devam edeceklerini belirten Bayoğlu, “Bilad'üş Şam ehli, küresel güçlerin ve Ortadoğu'da onlara hizmet eden işbirlikçi yönetimlerin kovanına çomak soktu. Çünkü Bilad'üş Şam ehli Amerika'nın büyük Ortadoğu projesi yerine ikinci Raşidi Hilafet projesini benimsedi. Tüm zalim ve hain yönetimler sizi sırtlarınızdan vursa da biz sizinleyiz ve sizinle kalacağız” diye konuştu.

Açıklama sırasında sık sık tekbir getiren ve slogan atan grup üyeleri, yapılan açıklamanın ardından olaysız şekilde dağıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Suriye  De  Ölenler  İçin  Gıyabi  Cenaze  Namazı  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER