'süreç final aşamasında'

'SÜREÇ FİNAL AŞAMASINDA'

Hatay’daki basın mensuplarıyla düzenlediği toplantıda bir araya gelen Hüseyin Yayman, çözüm süreciyle ilgili soruya da yanıt verdi.

Tarih : 02 Mart 2015, 14:27
Puan Ver : 'süreç Final Aşamasında'(6/10)2


AK Parti'den Hatay Milletvekili Aday Adayı olan Akil İnsanlar Grubu'nda yer alan Hüseyin Yayman, kendisinin de yakından takip ettiği çözüm sürecinde final aşamasına gelindiğini söyledi.

Hatay'daki basın mensuplarıyla düzenlediği toplantıda bir araya gelen Hüseyin Yayman, çözüm süreciyle ilgili soruya da yanıt verdi.

Yayman çözüm sürecinde artık finalin yaklaştığını, tünelin ucundaki ışığın göründüğünü belirterek, 'Çözüm sürecinde artık finale gelindi, çok şükür Allah'ıma tünelin ucunda ışık gözüküyor. Terör örgütü silah bırakacak ve bu anlamda Türkiye'de inşallah çifte sevinç yaşanacak. Hem terörün bitmesi, anaların ağlamaması hem de bu seçim sürecinde bir esenlik havasının esmesi bağlamında' dedi.

Çözüm sürecinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun, 'Biz baldıran zehri içmeye hazırız' diyerek çok net tavır içinde olduklarını söyleyen Yaylan, 'Bu Türkiye'nin küresel vizyon belgesidir. Sadece çözüm süreci gerçekleştiğinde Türkiye 10 milyar dolarlık, her yıl 10 milyar dolar para yatırıma, yola, köprüye, hastaneye gidecek. Ayrıca Allah nasip ederse bundan sonra analar ağlamayacak, şehitlerimizi olmayacak. Bu anlamda çözüm sürecinde sona gelindi. İnşallah 21 Mart'tan önce PKK Türkiye'de silahlı mücadeleyi bıraktığını ilan edecek, bunu hep birlikte göreceğiz' diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler:   Süreç  Final  Aşamasında    Hatay  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER