sosyal medya bunu konuşuyor !

SOSYAL MEDYA BUNU KONUŞUYOR !

İstanbul’da yaşayan vejetaryen Burçin Çay, yaptırımlarıyla ünlü kampanya sitesi Change.Org’da market zincirlerine yönelik “Kedi ve köpekler için vegan mama satın alabilme imkanı istiyoruz” başlıklı bir imza kampanyası başlattı.

Tarih : 16 Mart 2015, 21:00
Puan Ver : Sosyal Medya Bunu Konuşuyor !(5/10)1


Vejetaryen hayvanseverlerin, kendilerinin yemediği yiyecekleri kedi ve köpeklerine yedirmek istemedikleri için market zincirlerine yönelik ‘vegan mama' talebiyle başlattığı imza kampanyası, sosyal medyayı karıştırdı.

İstanbul'da yaşayan vejetaryen Burçin Çay, yaptırımlarıyla ünlü kampanya sitesi Change.Org'da market zincirlerine yönelik “Kedi ve köpekler için vegan mama satın alabilme imkanı istiyoruz” başlıklı bir imza kampanyası başlattı. Kampanyaya ilişkin açıklama yapan Çay, kedi ve köpeklerine diğer hayvanların bedenlerinden parçalar içeren yiyecekler vermek zorunda kalmak istemediklerini dile getirdi. Market zincirlerine seslenen Çay, yurt dışında satılan ‘Vejetaryen kedi ve köpek mamaları'nın internet üzerinden satın alınması halinde çok pahalı olduğunu, bunların Türkiye'deki marketlerde de satılmasını talep etti.

Kedi ve köpeklerin sağlığı için gerekli olan içeriği insanların evlerinde yapacağı mamalarla sağlayabilmesinin mümkün olmadığını belirten Burçin Çay, “Bizim ekonomik olarak ulaşamadığımız ithal vegan mamaları sağlamanız halinde biz vegan hayvanseverler tarafından yoğun bir ilgi ile karşılanacaktır. Bizler tüm hayvan bireyleri eşit görüyoruz ve sorumluluğumuz altındaki kedi, köpekleri de bu beslenme tarzından mahrum etmek istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Burçin Çay'ın internet üzerinden başlattığı imza kampanyası, yüzlerce kişinin desteğini gördü. Kampanyanın sosyal medyadan hızla yayılması üzerine tepkiler de gecikmedi. Kimi vatandaşlar sosyal medyada, kuru mamayla beslenebilen kedi ve köpeklerin vegan mamalarla da beslenebileceği yorumunda bulunurken kimileri de vegan beslenmenin insanoğlunun doğasına aykırı olduğu kadar, hayvanların da doğasına aykırı olduğuna dair yorumlarda bulundu.

(İHA)

 


Etiketler: Sosyal  Medya  Bunu  Konuşuyor    İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER