soma'da maden ocağının malzeme deposunda yangın

SOMA'DA MADEN OCAĞININ MALZEME DEPOSUNDA YANGIN

Manisa’nın Soma ilçesinde 301 işçinin hayatını kaybettiği Eynez maden ocağının hemen bitişiğindeki özel bir maden ocağının malzeme deposunda çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Tarih : 15 Mayıs 2015, 14:30
Puan Ver : Soma'da Maden Ocağının Malzeme Deposunda Yangın(8.9/10)7


Manisa'nın Soma ilçesinde 301 işçinin hayatını kaybettiği Eynez maden ocağının hemen bitişiğindeki özel bir maden ocağının malzeme deposunda çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

13 Mayıs 2014 tarihinde yaşanan ve 301 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasıyla gündeme gelen Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'ye ait Eynez Maden Ocağı'nın hemen yanındaki özel bir maden ocağının depo bölümünde çıkan yangın korkuttu. Öğle saatlerinde malzeme deposunun çatısında başlayan yangını fark eden işçiler hemen yangına müdahale ederek, itfaiye ekiplerinden yardım istedi. İlçe merkezinden itfaiye ekipleri hemen olay yerine giderek yangına müdahale etti. Yangın sırasında önlem amacıyla yer altındaki işçiler de tahliye edildi. İtfaiye ekiplerinin çalışmaları sonrası yangın çok fazla büyümeden söndürüldü. Yangında ölen ya da yaralanan olmadı.

(İHA)

 


Etiketler: Soma  Da  Maden  Ocağının  Malzeme  Deposunda  Yangın  Manisa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER