Şimşek: Hazine, Fonlara Doğrudan Kaynak Aktarabilecek

ŞİMŞEK: HAZİNE, FONLARA DOĞRUDAN KAYNAK AKTARABİLECEK

Başbakan Yardımcısı Şimşek, Torba Yasa'da yer alan düzenlemeyle Hazine'nin doğrudan fonlara kaynak aktarabileceğini belirterek, "Böylece yabancı fonların Türkiye'de daha çok yatırım yapmaları teşvik edilecek" dedi.

Tarih : 12 Kasım 2017, 18:50
Puan Ver : Şimşek: Hazine, Fonlara Doğrudan Kaynak Aktarabilecek(10/10)6

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 2014 yılında Hazine Müsteşarlığının girişim sermayesi ya da ortak yatırım fonlarına finansman sağlayan üst fonlara kaynak aktarmak için yetkilendirildiğini hatırlatarak, bu düzenlemenin girişimcilik ekosisteminde beklenilenin üzerinde bir kaldıraç etkisi yarattığını söyledi.

"YABANCI FONLAR İÇİN YETERLİ ESNEKLİK SAĞLANACAK"

Girişimcilik ekosistemine "fonların fonu" aracılığıyla kademeli aktarılan kaynağın sektörün gelişmesine önemli etkileri olmasına rağmen yabancı fonların Türkiye'ye çekilmesinde yeterli esnekliği sağlamadığına işaret eden Şimşek, yapılan düzenlemeyle Hazine'nin fonlara doğrudan kaynak aktarımının önünün açıldığını bildirdi.

Şimşek, "Torba yasa tasarısında yer alan yeni düzenlememizle sistem daha esnek ve erişilebilir hale getirilecek ve Hazine Müsteşarlığının doğrudan fonlara kaynak aktarması sağlanacak. Bu sayede yabancı fonların Türkiye'de daha fazla ve uzun vadeli yatırım yapmaları teşvik edilmiş olacak" diye konuştu.

"DAHA GÜÇLÜ VE DİRENÇLİ BİR EKONOMİ OLUŞTURULACAK"

Girişimcilik sermayesinin fonlarla desteklenmesine devam edileceğini vurgulayan Şimşek, böylece istihdam olanaklarının ve üretimin artırılacağını, daha güçlü ve dirençli bir ekonomi oluşturulacağını kaydetti.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Şimşek  Hazine  Fonlara  Doğrudan  Kaynak  Aktarabilecek    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER