'SİLAHLARI BIRAK ÇAĞRISININ ARDINDAN OYALAMA OLURSA...'


'SİLAHLARI BIRAK ÇAĞRISININ ARDINDAN OYALAMA OLURSA...'
Tarih : 02 Mart 2015, 12:54
Puan Ver : 'silahları Bırak Çağrısının Ardından Oyalama Olursa...'(7/10)3


Çözüm sürecinde ciddi bir aşamaya gelindiğini söyleyen Başbakan Davutoğlu, artık silahların bırakılması gerektiğini de ekledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Portekiz ve ABD ziyaretleri dolayısıyla AK Parti grup toplantısı 1 gün erken yapıldı. Toplantıda konuşan Davutoğlu, “Eğer bir ülkede demokrasi varsa bütün dertlerin şifası vardır. Demokrasinin olduğu yerde şiddet olmaz. Hiçbir şekilde silahlı mücadele haklı değildir. Türkiye'nin hiçbir yerinde terörün dili olmaması lazım. Kimin ne derdi varsa tartışacağı yer TBMM'dir. Silahları bırak çağrısının ardından bir oyalama olursa kamu düzeninde hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz” dedi. “Söz verildiği üzere silahlar ve şiddet kültürü tümüyle tasfiye edilsin” diye devam eden Başbakan, “Artık kardeşlik dili konuşulsun” ifadesini kullandı.MUHALEFETE ÇAĞRI

Davutoğlu, muhalefet partilerinden de çözüm sürecine destek vermelerini istedi. Başbakan, “CHP, bu dönemde bu sürece muhalefet partisi sorumluluğunda destek vermelidir. Sayın Bahçeli ağır ithamlarda bulundu. Sayın Bahçeli şehitlerimizi istismar ederek bir yere varamazsınız. MHP, bu istismar diliyle kaybeder” diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler:   Silahları  Bırak  Çağrısının  Ardından  Oyalama  Olursa    Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER