SİİRT'TE POLİS İLE GÖSTERİCİLER ARASINDA GERGİNLİK


SİİRT'TE POLİS İLE GÖSTERİCİLER ARASINDA GERGİNLİK
Tarih : 23 Nisan 2015, 17:42
Puan Ver : Siirt'te Polis İle Göstericiler Arasında Gerginlik(8/10)4


Siirt'te, Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) organize ettiği etkinlikte toplanan göstericilerin, yürüyüş yapma isteğine polisin izin vermeyince gerginlik yaşandı.

HDP'nin organize ettiği bir grup gösterici, '2 kız çocuğunun polis tarafından alıkonulduğu' iddiasıyla AK Parti binası önüne yürüyerek burada basın açıklaması yapmak istedi. Göstericileri Mithat Öktüren Bulvarı'nda durduran polis, kalabalığa gösterinin yasa dışı olduğunu ve dağılmaları uyarısında bulundu. Ancak göstericiler ısrarla yürümek isteyince bu kez çevik kuvvet polisleri yola set kurarak geçişlere izin vermedi.

Siirt Belediye Eşbaşkanı Belkıza Beştaş Epözdemir ve HDP Siirt Milletvekili adayı Hatice Seviptekin yolun açılması için polislerle görüştü. Zaman zaman tansiyonun arttığı görüşmede sert tartışmalar yaşanırken, görüşmeden olumlu sonuç çıkmayınca göstericiler yaklaşık 2 saat caddede bekledi.

Yağan dolu ve yağmura rağmen Türkçe ve Kürtçe türküler söyleyerek bekleyen kadınların protestosu Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan'ın gelmesiyle son buldu. Bakırhan'ın yaptığı görüşme sonucunda sadece kadın göstericilerin yürüyüşüne izin verildi.

Grup, daha sonra seçim lokaline kadar yürüdü.

Grup, burada yapılan basın açıklamasının ardından sessizce dağıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Siirt  Te  Polis  İle  Göstericiler  Arasında  Gerginlik  Siirt  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER