SİİRT'TE 8 ŞEHİDİN OLDUĞU TERÖR SALDIRISI DÜNYA BASININDA


SİİRT'TE 8 ŞEHİDİN OLDUĞU TERÖR SALDIRISI DÜNYA BASININDA
Tarih : 20 Ağustos 2015, 13:59
Puan Ver : Siirt'te 8 Şehidin Olduğu Terör Saldırısı Dünya Basınında(8/10)9


Yabancı ajansların ‘son dakika gelişmesi olarak dünyaya duyurduğu haberlerde, Türkiye de yükselen şiddet olaylarının altı çizildi.



İngiliz haber ajansı Reuters, Güneydoğu şehri Siirt te sekiz askerin, Kürt militanların askeri araca düzenlediği bombalı saldırıda öldüğünü belirtti.



Amerikalı Associated Press ise, ‘Kürt isyancıların Türkiye nin güneydoğusunda yolda bomba patlattığını ve en az sekiz asker öldüğü bilgisini geçti. Saldırının, PKK ile Türk güvenlik güçleri arasında yeniden başlayan şiddet olayları sürerken yaşandığı belirtildi.



Fransız uluslararası haber ajansı AFP ise, “Haberlere göre PKK nın güneydoğuda düzenlediği bomba saldırıda en az sekiz asker öldü. Söz konusu eylem, hükümetin geçen ay Kürt militanlara karşı büyük bir “terörle mücadele” kampanyası başlatmasından bu yana PKK nın düzenlediği saldırılar içinde tek seferde en çok can kaybının yaşandığı saldırı oldu” dedi.



BBC ise ‘son dakika gelişmesi olarak ilettiği haberde, turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği bölge olan İstanbul daki Dolmabahçe Sarayı nda silah sesleri duyulduğunu, bölgeye ambulanslar sevkedildiğini ancak ölü ve yaralı bilgisi olmadığını belirtti. Aynı zamanda, Türkiye nin güneydoğusunda 8 askerin öldüğünü de haberde bildirdi.








Etiketler: Siirt  Te  8  Şehidin  Olduğu  Terör  Saldırısı  Dünya  Basınında    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER