SEMALARI RENKLİ UÇURTMALAR SÜSLEDİ


SEMALARI RENKLİ UÇURTMALAR SÜSLEDİ
Tarih : 17 Mayıs 2015, 18:09
Puan Ver : Semaları Renkli Uçurtmalar Süsledi(5/10)1


Kağıthane'de Uçurtma Şenliği'nde vatandaşlar uçurtmalarını en yükseğe uçurtmak için yarıştı.

Kağıthane Belediyesi'nin Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında düzenlediği Uçurtma Şenliği renkli görüntülere sahne oldu. En güzel uçurtma, en büyük uçurtma ve en yükseğe uçan uçurtma kategorilerinde yarışan yarışmacılar, birincilik için mücadele etti.

Uçurtma Yarışması her yaştan vatandaşı Sadabad'da buluşturdu. Kağıthane semaları renk renk uçurtmalarla süslenirken, Kağıthane Belediyesi'nin hizmete açtığı Uçurtma Hastanesi, uçurtması hasar gören vatandaşların yardımına koştu. Vatandaşların yoğun ilgisiyle gerçekleşen programa Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç'ın yanı sıra Kağıthane Kaymakamı A. Akın Varıcıer, siyasi partilerin ilçe temsilcileri, STK temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Silahtar Caddesi İETT garajı karşısında yapılan Uçurtma Yarışması aileleri ile birlikte şenliğe katılan çocuklar için festivale dönüştü. Yarışmacıların özel olarak yaptığı renk renk uçurtmalar gökyüzünü süslerken, şenlik alanına gelen herkese uçurtma dağıtıldı. Çocuklar kadar ailelerin de ilgi gösterdiği yarışmada her yaştan vatandaş uçurtma uçurdu. Uçurtma iplerinin birbirine dolanmaması için çabalayan vatandaşların rüzgarla mücadelesi ise renkli görüntülere sahne oldu.

Etkinlik alanında kurulan Uçurtma Hastanesi ise uçurtması yırtılan, ipi kopan vatandaşlara yardım etti. Özellikle ilk kez uçurtma uçuran vatandaşlara gün boyu hizmet veren hastanede hasarlı uçurtmalar tamir edildi ve yeniden uçurtma yapmak isteyen vatandaşlara yardım edildi.

Çeşitli animasyon ve ilüzyon gösterileri ile eğlenceli anların yaşandığı programa katılan vatandaşlar piknik yaparken çocukları ile birlikte uçurtma uçurmanın keyfini yaşadı. Çocukluk yıllarının en eğlenceli oyununu yeniden yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar, her yıl düzenlenen Uçurtma Yarışması öncesi en iyi uçurtmayı yapmaya çalıştıklarını söylediler.

Kağıthane semalarını uçurtma ile dolduran programda vatandaşlarla buluşan Başkan Kılıç, “Eğitim ve öğretim döneminin sonuna yaklaşıyoruz” diyerek yarışmaya katılan çocuklarla sohbet etti. Öğrencileri Yaz Spor Okulu'na davet eden Başkan Kılıç, yarışmalara katılan çocuklara teşekkür etti.

Başkan Kılıç, “Önümüzdeki hafta Hasbahçe'de cirit etkinliğimiz var. Anadolu'nun birçok bölgesinden gelecek cirit ekiplerimizin içerisinde bayan cirit ekibi de var. Bir sonraki hafta da yağlı güreş etkinliklerini gerçekleştireceğiz. Sadabad Yaz Etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Hepinizi etkinliklerimize davet ediyoruz” dedi.DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL VERİLDİ

En güzel uçurtma, en büyük uçurtma ve en yüksek uçurtma kategorilerinde yarışan ve dereceye girenlere ödül verildi. Bisiklet, fotoğraf makinesi ve MP4 müzik çalar ödüllerini almaya hak kazanan yarışmacılar, uçurtmalarıyla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Uçurtma yarışmasında en güzel uçurtma kategorisinin birincisi Zafer Ayhan oldu. En büyük uçurtma kategorisi birincisi Muhammet Yusuf Aksoy, en yüksek uçurtma kategorisinde birinci Nizamettin Tunç oldu.

(İHA)

 


Etiketler: Semaları  Renkli  Uçurtmalar  Süsledi  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER