selahattin demirtaş'ı köşeye sıkıştıracak açıklama

SELAHATTİN DEMİRTAŞ'I KÖŞEYE SIKIŞTIRACAK AÇIKLAMA

Dün geceyi Bilecik’in Osmaneli ilçesinde geçiren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, sabah kahvaltısında ilçedeki muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi.

Tarih : 08 Mayıs 2015, 13:54
Puan Ver : Selahattin Demirtaş'ı Köşeye Sıkıştıracak Açıklama(8/10)4


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Selahattin Demirtaş'ın, iktidar olmaları halinde elektriğin bir kısmını ücretsiz dağıtacakları yönündeki açıklamalarına ilişkin, “Sayın Demirtaş samimiyse, kayıp kaçakların doğru olmadığına dair bir beyanat versin” dedi.

Dün geceyi Bilecik'in Osmaneli ilçesinde geçiren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, sabah kahvaltısında ilçedeki muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi. Kahvaltı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yıldız, HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, iktidar olmaları halinde elektriğin bir kısmını bedava dağıtacakları yönündeki açıklamalarını değerlendirdi. Yıldız, siyasetçilerin vatandaşlara karşı dürüst olmak durumunda bulunduğunu belirterek, “Biz AK Parti olarak bu görevimizi hamd olsun 13 yıldan beri yerine getirdiğimiz için şu anda iktidarız ve inşallah bu seçimlerde de iktidar olarak yolumuza devam edeceğiz. Ama kayıp kaçakla alakalı konuda eğer Sayın Demirtaş samimiyse, 230 kilovat saat dağıtacağı yerine kalksın, kayıp kaçakların meşru olmadığına, doğru olmadığına dair bir beyanat versin. Eğer dürüst ve samimiyse desin ki ben bunların Doğu'da üretildiği için hakkımız, Batı'da tüketildiği için de bunlardan alacağımız var deyip ayrımcı bir üslup taşımasın. Türkiye'nin tamamını kucaklamaya hazırlandığını söylediği bir dönemde Türkiye'de derin boşluklar oluşturacak ve ideolojik bir yapıya dönüştürecek elektrik kayıp kaçaklarıyla alakalı demeçlerini bekliyorum. Bununla alakalı vatandaşlarımıza herkesin, bunun bir hem devletine, hem de komşusuna bir kul hakkı olarak döneceğini söylemesini bekliyorum. Ama istismar ederek bunu vatandaşın da istismar ederek böyle bir yapıyı bozmaya dönük bir zihniyetin aslında Türkiye'yi kucaklamaktan çok öte olduğunu zaten söylüyoruz. Bir kez daha bu vesileyle söylemiş olacağız” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Selahattin  Demirtaş  I  Köşeye  Sıkıştıracak  Açıklama  Bilecik  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER