Şehit Öğretmenin Fotoğrafını Asarken Silahlı Saldırıya Uğrayan İş Adamı: PKK'lılar 8 El Ateş Açtı

ŞEHİT ÖĞRETMENİN FOTOĞRAFINI ASARKEN SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAYAN İŞ ADAMI: PKK'LILAR 8 EL ATEŞ AÇTI

Tunceli'de öğretmen Necmettin Yılmaz'ın şehit edildiği bölgeye giderek Yılmaz'ın fotoğrafı ile Türk bayrağı asan iş adamı arkadaşı ile birlikte uğradığı silahlı saldırıyı anlattı.

Tarih : 20 Temmuz 2017, 17:20
Puan Ver : Şehit Öğretmenin Fotoğrafını Asarken Silahlı Saldırıya Uğrayan İş Adamı: Pkk'lılar 8 El Ateş Açtı(10/10)6

Trabzon'da uluslararası nakliyecilik şirketi sahibi iş adamı Abdullah Özer, tatil için memleketi Gümüşhaneye giderken Tunceli-Pülümür karayolunda PKK'lı teröristler tarafından kaçırılan ve ardından şehit edilen 23 yaşındaki öğretmen Necmettin Yılmaz'ın saldırıya uğradığı bölgeye karayoluyla giderek terör eylemlerine tepki vermek istedi.

TÜNEL GİRİŞİNE TÜRK BAYRAĞI ASTI

Öğretmen Necmettin Yılmazın şehit edildiği bölgeye gelen iş adamı Özer vearkadaşı Cahit Sağlam, tünel girişindeki elektrik direklerine ip gererek şehit öğretmen Yılmaz'ın fotoğrafı ve "Bu elleri ayıramayacak, bu vatanı bölemeyeceksiniz" yazılı afiş ile Türk bayrağı astı.

SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI, GÖRÜNTÜLERİ SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

Özer ve Sağlam, bu sırada çevrede bulunan terörist grubun silahlı saldırısına uğradı. Özer d eruhsatlı tabancasıyla teröristlere karşılık verdi. Bu anlar yere kayıt yaparken bırakılan tablet kamerası ile görüntülendi. Teröre Türk bayrağıyla mesaj vermek isteyen Özer, saldırı anına ilişkin yaşanan görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

"ÖĞRETMENLER KANDİL GİBİDİR, NECMETTİN VE AYBÜKE ÖĞRETMENLER BİTMEZ"

Görüntülerde yanına isabet eden mermiyle kısa süreli şaşırdığını ifade eden Özer'in, "Bu ülkede Necmettin ve Aybüke öğretmenler bitmez. Bu ülke hainlere, itlere, teröristlere bırakılamaz. Kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürkün de dediği gibi öğretmenler kandil gibidir, bu ışıklar bitmez. Burası Türkiye Cumhuriyeti bu bayrağın altında ya adam gibi yaşayacaksınız, ya da it gibi öleceksiniz" dediği, silahıyla saldırganlara karşılık verdiği, ardından da aracına binerek korunmaya çalıştığı görüntülere yansıdı. Abdullah Özer ve Cahit Sağlam'ın yara almadan kurtulduğu olay anına ait görüntüler sosyal medyada hızla paylaşıldı.

"BİZİ SAĞ OLARAK YAKALAMAK İSTİYORLARDI"

Teröristlerin kendilerini sağ yakalamak istediklerini anlatan Özer, saldırıya uğramasına ilişkin, "Türk bayrağı üzerine, öğretmenimizin resmini koydum, yanına, 'Bu elleri ayıramayacaksınız, bu vatanı bölemeyeceksiniz' yazdım. Yanımıza Türk bayraklarını da alarak arkadaşımız Cahit Sağlam ile yola çıktık. Tunceli'den Pülümür'e 28'inci kilometrede hazırladığımız bayrak ve pankartı iple astık. Biz bu işlemi yaparken sonradan anlıyoruz ki terör mensupları bizi fark etti. Bizi sağ olarak yakalamak istiyorlardı. Biz direkten inince yetişemeyeceklerini anlayınca ateş etmeye başladılar. Anında tepkimizi verdik. Elimizdeki silahımızla onlara ateş ederek 1-2 saniye kazanmış olduk. Arabaya bindik, o arada çekim için kullandığımız tableti orada unuttuğumuzu fark ettik. Ateş sırasında tableti de aldık. O sırada yine bir iki el daha ateş edildi isabet olmadı. Çünkü açılarından çıkmış olduk" diye konuştu.

"PKK'LAR 400 METRE MESAFEDEN 8 EL ATEŞ ETTİLER"

Kendilerine otomatik silahla yaklaşık 400 metre mesafeden 8 el ateş edildiğini dile getiren Özer, Tunceli'ye gelince olayı yetkililere anlattıklarını 4 saat ifade verdiklerini, İHA'ların bölgede havalandığını anlatırken, "Kurşunun biri pantolonu deldi ama vücuda temas etmedi. Sıyırdı, az bir kızarıklık oluştu. Hastaneye gittik ve gerekli işlemleri yaptık. Olay yerinde yapılan incelemelerde uzun namlulu silahla 8 el ateş edildiği tespit edildi. İlk kurşun direğin dibine geldiğinde ben mantar gibi bir şey patladığını zannettim. 400 metre gibi bir mesafeden atıldığı söylendi" dedi.

"ÖZER DAHA ÖNCE DE KATO DAĞINA DEV TÜRK BAYRAĞI ASMIŞTI"

Abdullah Özer, daha önce Şırnak'ın Şenoba bölgesinde 31 Mayıs akşamı yüksek gerilim tellerine çarparak düşen helikopterde şehit olan 13 askerin fotoğraflarının yer aldığı dev Türk bayrağını da, 2 bin 900 rakımlı Kato Dağına asarak teröre tepki göstermişti.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Şehit  Öğretmenin  Fotoğrafını  Asarken  Silahlı  Saldırıya  Uğrayan  İş  Adamı  Pkk  Lılar  
8  El  Ateş  Açtı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER