sebebi elektrik direğinden çıkan kıvılcım

SEBEBİ ELEKTRİK DİREĞİNDEN ÇIKAN KIVILCIM

Alınan bilgilere göre, yangın, gece saat 02.00 sıralarında Amanos Dağı eteklerinde bulunan Denizciler Mahallesi’ne bağlı ormanlık alanda çıktı.

Tarih : 19 Mart 2015, 12:27
Puan Ver : Sebebi Elektrik Direğinden Çıkan Kıvılcım(7/10)3


Hatay'ın İskenderun ilçesinde gece saatlerinde başlayan ve bir mahallenin boşaltıldığı orman yangınının, elektrik direğinden sıçrayan kıvılcım sonucu çıktığı belirtildi.

Alınan bilgilere göre, yangın, gece saat 02.00 sıralarında Amanos Dağı eteklerinde bulunan Denizciler Mahallesi'ne bağlı ormanlık alanda çıktı. Elektrik direğinden çıkan kıvılcımın ormanlık alana düşmesi ile başlayan yangın şiddetli rüzgarın da etkisiyle yaklaşık 10 dönümlük alanı küle çevirmişti.

Alevlerin mahallede bulunan evlere yaklaşması üzerine ise tedbir amaçlı evler boşaltıldı. Havadan ve karadan müdahalelerin yapıldığı yangın yaklaşık 2 saat süren söndürme çalışmalarının ardından kontrol altına alınabildi.

Yangının iki mahalle sakini tarafından fark edildiğini anlatan Fatih Sarı isimli genç, yangının itfaiyecilerin çabası ile güçlükle söndürülebildiğini söyledi. İtfaiye yetkilileri, yangına; elektrik direğinden çıkan kıvılcımın neden olduğunu belirlediklerini bildirdi.

Bazı vatandaşlar ise yangın esnasında evlerinde uyuduklarını ifade ettiler.

(İHA)

 


Etiketler: Sebebi  Elektrik  Direğinden  Çıkan  Kıvılcım  Hatay  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER