SAVCIYI ŞEHİT EDEN TERÖRİSTİN CENAZESİNDE OLAYLAR ÇIKTI


SAVCIYI ŞEHİT EDEN TERÖRİSTİN CENAZESİNDE OLAYLAR ÇIKTI
Tarih : 02 Nisan 2015, 14:06
Puan Ver : Savcıyı Şehit Eden Teröristin Cenazesinde Olaylar Çıktı(8/10)4


Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden ve kendisini de operasyon sırasında ölen terörist Şafak Yayla'nın cenazesinde olaylar çıktı.

Cenazenin Giresun'un Çanakçı ilçesi Karabörk köyüne getirilmesine ve köy mezarlığına defnedilmesini istemeyen grup, cenazenin Yayla'nın evlerinin bahçesine de gömülmesini protesto etti.

Yoğun güvenlik önlemleri altında bu sabah saatlerinde Çanakçı ilçesi Karabörk köyüne getirilen Şafak Yayla'nın cenazesi için ilk olarak köy mezarlığında mezar yeri kazıldı.

Ancak mezarlıkta Coşkun Köçek isimli Hakkari Çukurca'da şehit düşen bir askerin mezarının bulunması ve köy halkı ile şehit yakınlarının cenazenin buraya defnine karşı çıkmaları üzerine Şafak Yayla için bu kez evinin bahçesinde bir mezar yeri hazırlandı.

Cenaze namazı ve defni sırasında basın mensuplarının görüntü almasına izin verilmezken, eve ve mezar yerine jandarma ekipleri tarafından kimse yaklaştırılmadı.

Ancak yöre halkı cenazenin buraya da defnedilmesine karşı çıkarken, jandarma ekipleri tarlalardan geçerek bölgeye ulaşmaya çalışan gruba müdahalede bulundu.

Müdahale sırasında Çanakçı Deresi'nin karşı yakasında bulunan bir grup İstiklal Marşı okumaya başlayınca gruba müdahalede bulunan jandarma ekipleri görevini bırakıp saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı'nı okuyan gruba eşlik etti. Çıkan olaylarda gözaltılar da yaşanırken, cenazenin defnine karşı çıkan grup daha sonra “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları eşliğinde yürüyüş yaparak yaşanan rehine olayını protesto etti.

Öte yandan kardeşi gibi örgüt üyesi olan kardeşi Bulut Yayla'nın da cenaze defnine katıldığı gözlendi.

(İHA)

 


Etiketler: Savcıyı  Şehit  Eden  Teröristin  Cenazesinde  Olaylar  Çıktı  Giresun  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER