SARIGÜL ÖN SEÇİME GİRECEK Mİ?


SARIGÜL ÖN SEÇİME GİRECEK Mİ?
Tarih : 28 Şubat 2015, 15:15
Puan Ver : Sarıgül Ön Seçime Girecek Mi?(5/10)1


Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul 2. Bölgeden ön seçime gireceğini açıkladı. Sarıgül, 'Ön seçim bir demokrasi bayramıdır. Ön seçim demokrasidir, özgürlüktür, barıştır. Ön seçim sokakların, mahallelerin sesini yurdumuza duyurmanın bir aracıdır. Ön seçim karar ve söz sahibi olmaktır” dedi.

Mustafa Sarıgül, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Borsa Restorant'ta basın toplantısı düzenledi. Yaklaşan 7 Haziran milletvekili genel seçimlerinde aday adaylığı için CHP İstanbul 2. Bölge'den ön seçime gireceğini açıklayan Sarıgül, 'Ön seçim bir demokrasi bayramıdır. Ön seçim demokrasidir, özgürlüktür, barıştır. Ön seçim sokakların, mahallelerin sesini yurdumuza duyurmanın bir aracıdır. Ön seçim karar ve söz sahibi olmaktır. Yıllardan beri ön seçime inandım, savundum. Siyasi görevlere ön seçimle geldim. Bugün de ön seçimin düşüncelerimize güç katacağına yürekten inanıyorum' şeklinde konuştu.

Mustafa Sarıgül, 'Partimizin yönetimi, çok önemli bir karar alarak ön seçim sandığını partililerimizin önüne koymuştur. İnanıyorum ki ön seçim sürecinde bütün partili arkadaşlarımız her konuyu bütün ayrıntılarıyla kendi aralarında konuşacak, partimizi ileriye taşıyacak adayları demokratik ve katılımcı bir anlayışla belirleyecektir. Ben de bu inançla ön seçime giriyorum. Kendimi partililerimizin demokratik katılımına ve kararına emanet ediyorum' dedi.

Ön seçimin önemine değinen Mustafa Sarıgül, 'İnanıyorum ki ön seçim sürecinde bütün partili arkadaşlarımız her konuyu bütün ayrıntılarıyla kendi aralarında konuşacak, partimizi ileriye taşıyacak adayları demokratik ve katılımcı bir anlayışla belirleyecektir. Ön seçim parti içi birliğimizi, kardeşliğimizi pekiştirecek, seçim başarımızın güvencesi olacaktır. Ben de bu inançla ön seçime giriyorum. Kendimi partililerimizin demokratik katılımına ve kararına emanet ediyorum' diye konuştu.

Mustafa Sarıgül, basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını değerlendirdi. Bir gazetecinin Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile aralarında yaşanan ve ardından yargıya intikal eden olayların sorulması üzerine, 'Hayri İnönü ile yaşanan olayda size kumpas kurulduğunu düşünüyor musunuz' şeklindeki sorusuna, Sarıgül, 'Bugün çok önemli bir konuyu değerlendiriyoruz. Ben yeniden parlamentoda düşüncelerimi şahlandırmak için yola çıkıyorum. Parlamentoya muhalefet olmak için değil iktidar olmak için gidiyorum. Tarih, bundan sonra benim muhalefette yaptıklarımı değil iktidarda yaptıklarımı yazmalı. Bu saatten sonra iki görevim var. Biri, ulusumuzun bayrağını en yükseğe taşımak diğeri ise CHP'mizin bayrağını Ankara'nın burçlarına dikmektir. Ana konumuz Türkiye, teferruat ile ilgilenmek bize bir şey kazandırmaz. Genel konularla ilgili her sorunuzu alabilirim bu konuda ilerleyen günlerde her sorunuza rahatlıkla cevap verebilirim ' diye yanıt verdi.

Bir başka gazetecinin Deniz Baykal'ın ön seçime girerek aday adaylığını açıklamasıyla ilgili sorusu üzerine, 'Sayın Deniz Baykal, geçmişte genel başkanlık yarışında benim rakibimdi. Sayın Baykal'ın Antalya'dan ön seçimle aday olması demokrasi adına sevindirici bir haberdir. Sayın Baykal'a Antalya'daki ön seçimde başarılar diliyorum' diye yanıt verdi.

(İHA)

 


Etiketler: Sarıgül  Ön  Seçime  Girecek  Mi  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER