SALDIRILARI KINADI: HDP'Yİ DE UYARDI


SALDIRILARI KINADI: HDP'Yİ DE UYARDI
Tarih : 18 Mayıs 2015, 13:21
Puan Ver : Saldırıları Kınadı: Hdp'yi De Uyardı(6/10)2


Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP'ye yönelik saldırıları sert biçimde kınadı. Davutoğlu, 'Kimse bu saldırıyı bahane ederek provokasyon yapmasın' diye de ekledi.

Karaman'da halka hitap eden Davutoğlu, 'Adana'da HDP İl Başkanlığı ve Mersin'de ilçe başkanlığına yapılan saldırıları en şiddetli şekilde kınıyoruz. Türkiye'de herhangi bir siyasi partiye yapılan saldırı, bütün siyasi partilere yapılmıştır. AK Parti Genel Başkanı olarak, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak söylüyorum; kim seçim kampanyasına şiddet bulaştırırsa, kim seçim kampanyasında herhangi bir şekilde şiddete yönelik bir çağrıda bulunursa, bunun karşısında en önce AK Parti duracak. Saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanması için talimat verdim. HDP'ye saldırıların müsebbibi kimse sonuna kadar onun karşısında olacağız' dedi.HDP'Yİ DE UYARDI

Başbakan Davutoğlu, HDP'yi de uyararak, 'Biz en baştan beri şiddetin karşısında olduk. Kimse bizi suçlayamaz. Kimse bu saldırıyı bahane ederek provokasyon yapmasın. Provokatif eylemler olursa, AK Parti'yi suçlayacak niteliğe bürünürse buna fırsat vermeyiz' diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Saldırıları  Kınadı  Hdp  Yi  De  Uyardı  Karaman  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER