SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDETE GÖZALTI NASIL OLACAK ?


SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDETE GÖZALTI NASIL OLACAK ?
Tarih : 12 Mart 2015, 15:03
Puan Ver : Sağlık Çalışanlarına Şiddete Gözaltı Nasıl Olacak ?(7/10)3


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlık çalışanlarına yönelik şiddete 24 saat gözaltıya ilişkin, 'Bunu İçişleri Bakanlığı yönetmelikleriyle şekillendirecek' dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, JW Marriot Otel'de düzenlenen 'Şifa Veren Ele Vefa' programı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, 'Meclis'te Özgürlüklerin Korunması ve İç Güvenlik Paketi'nin içinde de sağlık çalışanlarına yönelik şiddete maruz kalan ve şiddeti gerçekleştiren fail konusunda da 24 saat hemen gözaltı olacağı açıklanmıştı. Bu kapsamda neler söyleyeceksiniz?' sorusuna Müezzinoğlu, 'Geçen maddelerin içinde zaten vardı, şiddet uygulanan ortamlar ve çalışma ortamını bozan durumlarda. Mesela acillerdeki çalışma ortamını bozuyor, kapıyı kırıyor, pencereyi indiriyor ama çalışana şiddet uygulamamış. Onlara dahil polislere 24 saat gözaltı alma. Bu organize olursa, bir bölgeden 15-20 kişi geldi acilimizi darmadağın etmiş ama sağlık çalışanımıza zarar vermemiş' cevabını verdi.

'Bunu İçişleri Bakanlığı yönetmelikleriyle şekillendirecek' diyen Müezzinoğlu, 'Orada maddeyi birlikte incelersek, orada düzeni bozan, bizim hizmet düzenimizi bozan acilde şiddet uyguluyor veya yoğun bakımın çalışma ortamını bozuyor. Bu kapsam içinde bunlar değerlendirilecek' ifadelerini kullandı. Seçim öncesi yapılan yatırımlara getirilen eleştirileri değerlendiren Müezzinoğlu, '14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle derseniz kabul ederim ama seçim yatırımı derseniz kabul etmem' diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Sağlık  Çalışanlarına  Şiddete  Gözaltı  Nasıl  Olacak    Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER