radyonun efsaneleri artık internette

RADYONUN EFSANELERİ ARTIK İNTERNETTE

Kitle iletişim araçları insanoğlunun iletişim ve haber alanındaki en önemli kaynaklarının başında geliyor.

Tarih : 14 Mayıs 2015, 09:39
Puan Ver : Radyonun Efsaneleri Artık İnternette(6/10)1


Kitle iletişim araçları insanoğlunun iletişim ve haber alanındaki en önemli kaynaklarının başında geliyor. Özellikle çağın şartlarına ve teknolojisine göre şekillenmekte olan kitle iletişim araçları her dönemde insanların habere çok daha kolay bir şekilde erişim sağlayabilmesine ve iletişiminin çok daha pratik olmasına imkan sağlıyor. Kitle iletişim araçlarının ilki yazılı olarak keşfedilirken, çok uzun yıllar insanlar haber alabilmek için gazete okudu. Ancak gelişen teknoloji gazetenin yerini zamanla radyolara bırakmasına neden oldu. Özellikle insanlara daha interaktif bir şekilde ve en önemlisi de sesli biçimde haberin ve çok daha fazlasının sunulabilmesine yardımcı olması nedeni ile günümüzde insanlar tarafından son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılmaya başlandı.

Sadece haber değil aynı zamanda da eğlence alanında da oldukça zengin yayınlar gerçekleştirmekte olan radyolar çok uzun yıllar dünyanın her yerinde insanların evlerinde kendisine en önemli yerleri edinme başarısını gösterdi. Öyle ki tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de büyük bir kültür haline gelen radyo sadece haber ve müzik ile sınırlı kalmayarak sohbet ve radyo tiyatrosu ile insanlara eğlenceli ve keyifli zamanlar yaşatmıştı. Ancak televizyonun keşfi ve dünya genelinde yaygın olarak kullanılmaya başlanması ile birlikte radyonun etkisi biraz azalmıştı. Zaman içerisinde televizyon hakimiyeti ön plana çıkarken internetin kitle iletişim aracı olarak insanların yaşamlarında kendisine yer bulması radyo daha da geri planda kalmasına yol açmıştı.

Ancak günümüz modern çağında radyo hizmetlerinde internet teknolojisinden yararlanılarak canlı radyo dönemine başlandı. Dijital platform üzerinde radyo kanallarının canlı yayın akışlarının radyo dinleyicisine ulaştırıldığı bugünlerde radyo kültürü yeniden eski dönemlerdeki kadar önemli bir konumda kendisine yer bulmaya başladı. Günümüz modern Türkiye'sinde de insanlar artık internet üzerinden radyo kanallarının yayınlarını takip etmeyi tercih ediyor. Özellikle de birbirinden kaliteli ve büyük radyo kanallarının internet üzerinden yayınlar yapıyor olması insanlara bu konuda oldukça zengin bir seçenek çeşitliliği sunuyor.

Dijital platform üzerinde bulunan radyo kanalları arasında özellikle de Power FM öne çıkıyor. Türkiye'nin en eski radyolarından birisi olarak çok uzun süredir kesintisiz yayın hayatına devam eden başarılı radyo kanalını artık internet üzerinden de kolay bir şekilde dinleyebilme imkanı bulunuyor. Türk pop müziğinin en trend ve popüler parçalarından, eski ve klasikleşmiş eserlerine kadar Türk pop müziğine dair geniş bir içerik sunan Power radyo kanalı, müzik severlerin en çok tercih ettiği kanalların başında geliyor. Dijital platform üzerinde bulunan online radyo dinleme seçenekleri aracılığı ile internete erişim sağlanarak, Türk pop müziğinin en yeni ve en popüler parçalarını dinleyebilme imkanına sahip olunabiliyor. İnternet tabanı üzerinden çok daha yüksek kalitede birbirinden başarılı pop müzik temalı radyo programlarıyla hem müziği hem de eğlenceyi internete erişim sağlanabilen her noktada doyasıya deneyim edebilme fırsatına sahip olunabiliyor.
Etiketler: Radyonun  Efsaneleri  Artık  İnternette    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER