polisten kalpazanlara büyük darbe

POLİSTEN KALPAZANLARA BÜYÜK DARBE

İstanbul Fatih’te bir emlakçı dükkanına yapılan baskında 300 bin TL sahte para, bin adet banka çeki ve çok sayıda sahte evrak ele geçirildi.

Tarih : 13 Mayıs 2015, 16:30
Puan Ver : Polisten Kalpazanlara Büyük Darbe(7/10)3


İstanbul Fatih'te bir emlakçı dükkanına yapılan baskında 300 bin TL sahte para, bin adet banka çeki ve çok sayıda sahte evrak ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sahte evrak hazırlayarak piyasaya süren şebekeyle ilgili gelen bir ihbarı değerlendirdi. İhbar üzerine polis, 4 gün boyunca Fatih'te bulunan bir emlakçı dükkanını takibe aldı. Polis yapılan takibin ardından operasyon için düğmeye bastı. Emlakçı dükkanına yapılan baskında sahte olduğu belirlenen 50, 100 ve 200 liralık banknotlara basılmış 300 bin TL sahte para, 53 ehliyet, 140 trafik tescil belgesi, 3 araç ruhsatı, 40 tanesi kadın olmak üzere 130 nüfus cüzdanı, çeşitli bankalara ait bin adet çek, çok sayıda lise ve üniversite diploması, öğrenci teşekkür belgesi, engelli raporu, arsa tapusu, naylon fatura ile 1 ruhsatsız tabanca, Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait 4 mühür, 4 dijital yazıcı ve 1 PVC makinesi ele geçirildi.

Adrese yapılan operasyonda şüpheli İ.G.(54) ve A.N.F.(40) yakalanarak gözaltına aldı.

Emniyetteki ilk ifadelerinde şüphelilerin, Bakırköy'de tanzim ettiği bir arsa tapusunu internet üzerinden 34 milyon liraya çeşitli emlakçılara satmak için pazarlıklar yaptığı arsaya talip olan çok sayıda kişiden kapora aldıkları öğrenildi.ÖĞRENCİLER İÇİN SAHTE ‘'TEŞEKKÜR BELGESİ''

Öte yandan şebeke üyeleri internet üzerinden ve bazı okullarda çalışan görevlilere ulaşarak karnelerinde zayıfı olan öğrencilere 100 lira karşılığında Teşekkür belgesi çıkartmak için haber yolladıkları, karnedeki zayıfların ise şüpheliler tarafından iz bırakmadan özel bir yöntemle silinerek zayıf dersleri düzelttikleri bilgisine ulaşıldı.5 BİN TL'YE ÇÜRÜK RAPORU

Şebeke üyeleri 5bin liraya engelli raporu hazırlayarak bazı kişilerin askerlikten çürük raporu almasını ve otomobil alımında ödenen vergileri ödenememesi için belge hazırladıkları polis ekiplerince tespit edildi.

(İHA)

 


Etiketler: Polisten  Kalpazanlara  Büyük  Darbe  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER