'polise benzemiyorsun' dedi ve parasını kurtardı

'POLİSE BENZEMİYORSUN' DEDİ VE PARASINI KURTARDI

Edinilen bilgiye göre, Suriye’den gelen ve insanları telefonla arayıp dolandırmak isteyen U.E.A. (41), K.A.S. (24) ve onlara yardım eden Şanlıurfalı H.K (29) ile İ.T. (25), 68 yaşındaki F.֒yü aradı.

Tarih : 27 Şubat 2015, 16:45
Puan Ver : 'polise Benzemiyorsun' Dedi Ve Parasını Kurtardı(8/10)4


Bursa polisi, kendisini polis ve savcı olarak tanıtan ikisi Suriyeli toplam 6 dolandırıcıyı gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Suriye'den gelen ve insanları telefonla arayıp dolandırmak isteyen U.E.A. (41), K.A.S. (24) ve onlara yardım eden Şanlıurfalı H.K (29) ile İ.T. (25), 68 yaşındaki F.Ö'yü aradı. Kendilerini polis olarak tanıtan şüpheliler F.Ö.'ye, 'Kuyumcu soygununda çalınan altınlar ve paralar senin evinde olduğu tespit edildi. Senin yanına gelecek polislere elindeki altınları ve paraları teslim et” dedi. Bunun üzerine telaşlanan yaşlı kadın İhsaniye metro istasyonu yakınında dolandırıcılarla buluşarak çantaya doldurduğu 12 bin lirayı parayı dolandırıcılara teslim etti. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan kadın polise başvurdu. Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Büro Amirliği ekipleri, çevrede bulunan 300 kamerayı incelemeye aldı ve zanlıları olay yerinde beklerken gözaltına aldı. Sorgulanan zanlılar mağdurlara 'şafak' kodu verdiklerini ve paraları İ.A adlı elebaşı olduğu tahmin edilen şahsın hesabına yatırdıklarını itiraf etti.'SEN POLİSE BENZEMİYORSUN' DEDİ, PARASINI KURTARDI

F.A.'da kuyumcu soygunu bahanesiyle kendisini arayan dolandırıcılara inandı. Evinde bulunan 16 bin lirayı bir poşete koyan F.A., Nalbantoğlu Mahallesinde dolandırıcılarla buluşmaya gitti. Burada sözde polislerle buluşan kadın, dolandırıcılar tarafından tenha bir yere çekildi. Tam parayı vereceği sırada F.A., dolandırıcılara “Sen polise benzemiyorsun” dedi. Kadının elindeki parayı zorla almaya çalışan zanlılar, kadının çığlık atması sonucu kaçtı. Şüpheliler bir süre sonra, sokak timlerinin başarılı çalışması sonucu yakalandı.

Bahar Mahallesinde oturan 83 yaşındaki bir kadın ise kendisini uzak ilçeye çağıran dolandırıcılara 'Ben yaşlıyım gelemem' değince kapısına gelen şüphelilere 12 bin lira değerinde altın ve parayı teslim etti.

Bursa'da vatandaşları mağdur eden 6 kişi emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Ayrıca polis ekipleri, örgütün lideri olduğu tahmin edilen 'Urfalı Hasan' ismine ulaştı. Ekiplerin Urfalı Hasan'ı yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

(İHA)

 


Etiketler:   Polise  Benzemiyorsun    Dedi  Ve  Parasını  Kurtardı  Bursa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER