Polis Abisini İnfaz Eden DEAŞ'lıdan Kan Donduran İfade: Örgüte Bağlılığımı İspatlamak İçin Öldürdüm

POLİS ABİSİNİ İNFAZ EDEN DEAŞ'LIDAN KAN DONDURAN İFADE: ÖRGÜTE BAĞLILIĞIMI İSPATLAMAK İÇİN ÖLDÜRDÜM

Kuzey Irak'ta, DEAŞ'a muhalif olduğu için polis ağabeyini infaz eden DEAŞ'lı terörist, emniyetteki ifadesinde, "İnfazı örgüte bağlılığımı ispatlamak amacıyla gerçekleştirdim." dedi.

Tarih : 09 Kasım 2017, 17:20
Puan Ver : Polis Abisini İnfaz Eden Deaş'lıdan Kan Donduran İfade: Örgüte Bağlılığımı İspatlamak İçin Öldürdüm(10/10)6

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, terör örgütü DEAŞ'ın talimatıyla örgüte muhalif öz ağabeyi Abdulkadir Abdurrahman'ı başına tabancayla ateş açarak infaz ettiği görüntüsü propaganda amaçlı sosyal medyada yayınlanan ve dün Kayseri'de başarılı operasyonla yakalanan 47 yaşındaki Iraklı terörist Abdulkhaleq Abdulqader Ali'nin emniyetteki işlemleri sürüyor.

"ÖRGÜTE BAĞLILIMI İSPATLAMAK İÇİN İNFAZ ETTİM"

Zanlı, sorgusunda ağabeyini infaz ettiği görüntüleri doğruladı. DEAŞ bünyesinde Kuzey Irak'ın Telafer bölgesinde faaliyet gösterdiği belirlenen Ali, kendisinden bir yaş büyük ağabeyi Abdulkadir Abdurrahman'ın Irak'ta polis olduğunu, DEAŞ'a muhalif hareket ettiğini, bu nedenle örgüt tarafından infaz emri verildiğini, samimiyeti ve örgüte bağlılığının test edilmesi için infazın kendisine yaptırıldığını anlattı.

İNFAZ GÖRÜNTÜSÜNÜ ÇEKMEDEN ÖNCE SAKALLARINI BOYAMIŞ

İstihbarat çalışmaları sonucu yaklaşık 20 gün önce yasa dışı yollardan, Suriye üzerinden Hatay'a girdiği tespit edilen, otobüsle geldiği Kayseri'deki terminalde kendisini karşılamaya gelen örgüt üyesiyle yakalanan Ali'nin, eşi ve 2 çocuğunun da yaklaşık 2 ay önce kente getirildiği belirlendi. Gözaltına alındığında bir hayli çökmüş halde ve sakalının beyaz olduğu gözlenen Abdulqader Ali, Kuzey Irak'ta ağabeyini infaz ettiği görüntüsü çekilmeden önce sakalını siyaha boyadığını söyledi. Ali'nin, Türkiye'deki diğer DEAŞ üyeleriyle bağlantılarına yönelik araştırma sürüyor.

KAYSERİ'DEKİ OPERASYONDA YAKALANMIŞTI

Kayseri Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesi ekiplerinin çalışması sonucu, yasa dışı yollardan Türkiye'ye giriş yaparak kente geldiği belirlenen Iraklı Abdulkhaleq Abdulqader Ali, Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince yakalanmış, zanlıyı terminalde karşılayan Yusuf Mustafa ile bağlantılı olduğu Sabir Kurdi ve Mohammed Khurais de gözaltına alınmıştı.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Polis  Abisini  İnfaz  Eden  Deaş  Lıdan  Kan  Donduran  İfade  Örgüte  Bağlılığımı  
İspatlamak  İçin  Öldürdüm    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER