parlamenter sisteme otomobilli benzetme

PARLAMENTER SİSTEME OTOMOBİLLİ BENZETME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Otobüs ve Minibüsçü Esnafı ile ATO Congresium’da bir araya geldi.

Tarih : 30 Nisan 2015, 16:09
Puan Ver : Parlamenter Sisteme Otomobilli Benzetme(6/10)2


Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye şuanda her tarafı dökülen ve yakıtı da bitmek üzere olan bir sistemle yoluna devam etmeye çalışıyor. Araba 'beni değiştir' diye adeta bağırıyor, yakıt lambasının ışığı da epey oldu” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Otobüs ve Minibüsçü Esnafı ile ATO Congresium'da bir araya geldi.

Şoför esnafına seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin bundan sonraki hedefine ancak yeni anayasayı hazırlayarak ve başkanlık sistemini geçerek ulaşabileceğini ifade etti.

“Sanıyorlar ki Tayyip Erdoğan bunu kendisi için istiyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hepimiz faniyiz benim böyle bir derdim yok. Bizim geleceğe yönelik bir hayat garantimiz olabilir mi? Hepimizin gideceği yer kara toprak. 2 metre 2.5 metreküp bir yer oraya bizi gelip defnedecekler. Kimse ‘Cumhurbaşkanı niyetine demeyecek', ‘Başbakan niyetine demeyecek.' ‘Er kişi niyetine' diyecek, oraya koyacaklar, çekip gidecekler. Eğer bu kubbede hoş bir seda bırakmışsak ne mutlu bize” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu konuşması üzerine salonda bulunan şoför esnafı, “Bu millet seninle gurur duyuyor” diye bağırdı.

Bugün var olduklarını ve yarın yok olacaklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşmaya ahdin olması gerektiğinin altını çizdi.“KAPORTASI DÖKÜLEN BU ARABAYLA YOLA DEVAM EDEMEYİZ”

Kendilerinin göremese bile torunların bunu görmesi gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Biz eğer bu adımları atmazsak çocuklarımız, torunlarımız yarın bizden davacı olur. Bu dünyada olmazsa öteki dünyada olur. Başkanlık sistemi Türkiye'nin akıntıya karşı kürek çekmeye çalışmak yerine akıntının gücünü arkasına almasının adıdır. Artık motoru tekleyen,kaportası dökülen, her tarafından ses gelen bu arabayla yolumuza devam edemeyiz. Hele birde bu arabanın benzini, mazotu, gazı bitmek üzereyse onunla en fazla yakındaki bir akar yakıt istasyona gidebilirsiniz. Zorlarsanız yolda kalırsınız. Türkiye şuanda her tarafı dökülen ve yakıtı da bitmek üzere olan bir sistemle yoluna devam etmeye çalışıyor. Araba beni değiştir diye adeta bağırıyor, yakıt lambasının ışığı da epey oldu. Onun için 7 Haziran seçimleri Türkiye için en yakıt akaryakıt istasyonu vazifesi görecektir. Hemen ardından da sistemi değiştirip yani arabaya yenileyip 2023 hedeflerimize doğru tam gaz devam etmeliyiz. Türkiye yolda kaldığında sanmayın ki bu muhalefet partileri el atıp itecekler. İnan etmezler. Tam aksine işte yurt dışında her yerde gidip Türkiye'yi şikayet ediyorlar. Onlar ancak geçmişte olduğu gibi sıkıntı anında sıvışıp ortadan kaybolmayı bilirler. Yükü sırtlanacak yine milletimiz olacak. Yine sizler, bizler olacağız. Onun için yeni Türkiye'yi inşallah sizlerle birlikte, milletimizle birlikte inşa edeceğiz.”“ASGARİ ÜCRET AÇIK ATTIRMAYA ÇIKTI”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun “Suriyelileri göndereceğim” açıklamalarına da tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşan 7 Haziran seçimleri öncesinde asgari ücretin açık attırmaya çıktığını vurguladı.

Bölücü örgütün oyuncağı durumundaki birilerinin yine Ermeni iftiralarının sözcülüğünü yaptığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hele bir durun bakın bu memleket sahipsiz değil. Bu milletin hafızası 1999'lı yılları unutmuş değil. Siz eski Türkiye'ye ram olabilirsiniz. Eski Türkiye'nin sevdalısı olabilirsiniz ama milletimiz eski Türkiye'nin ne olduğunu çok iyi biliyor. Artık hiç kimse bu milleti hastane kuyruklarında nöbete geri döndüremez. Hatırlıyoruz demi o günleri? SSK'nın başında kimin olduğunu iyi biliyorsunuz demi? Doktorun verdiği reçete ile ilaçları alamadığımız günleri hatırlıyorsunuz demi? Bırakın hastanede o gün muayene olmayı bir röntgen filmi çektire bilmek için o ilkel aletlerde 7-8 ay sonrası gün verildiğini hatırlıyorsunuz demi? Şimdi böyle bir var mı? İstediğimiz hastaneye gidiyor muyuz, ilaçları istediğimiz eczaneden alıyor muyuz, yetmedi şimdi şehir hastanelerimizi kuruyor muyuz? Biz ‘halk içinde muteber yok nesne yok devlet gibi olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi' diyerek yola devam ettik. Okul kapılarından göz yaşları içerisinde geri çevrilen kızlarımızın görüntülerini bir daha asla tekrarlatmayacağız. O başörtülü yavrularımıza o okulların kapısında nasıl zulmettiklerini biliyorsunuz demi? Bende öyle bir babayım da onun için bunu söylüyorum. Çünkü benim kızlarımda okulların kapısından maalesef geri çevrildiler. Başörtülüysen bu ülkede maalesef ‘öz yurdunda, öz vatanında parya' dediler. Emeklinin, çiftçinin, sanatkarın, dulun, yetimin, garibin hakkını kimseye gasp ettirmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.“BENİM EN BAŞTA GÖREVİMDİR”

Cumhurbaşkanı makamında olduğu için yan gelip yatacak halinin olmadığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sorumluluğunun gereğini yerine getireceğine dikkat çekti.

“Artık Cumhurbaşkanlığı makamında vesayetin muhafızı değil milletin bizzat kendi eliyle yetki verdiği kendi temsilcisi var” diye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu milletin, bu ülkenin kazanımlarını savunmak benim en başta görevimdir. Bu milletin tarafında olmanın, milletin yanında olmanın en başta gelen şartıdır. Ben herhangi bir partinin tarafında değilim. Tercihim vardır o ayrı bir konu ben milletin tarafındayım. Bu görevimi yapmaktan sonuna kadar asla çekinmedim, çekinmeyeceğim” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Parlamenter  Sisteme  Otomobilli  Benzetme  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER