Oyunlara hazırlanmak için öğretmen oldu

OYUNLARA HAZIRLANMAK İÇİN ÖĞRETMEN OLDU

Olimpiyat madalyalı milli ve rekortmen çekiççi Eşref Apak, Dünya ve Olimpiyat Oyunlarına daha iyi koşullarda hazırlanmak için Adana’nın Yüreğir ilçesinde Çamlıbel Ortaokulu’na beden eğitimi öğretmeni olarak atandı.

Tarih : 02 Mart 2015, 10:57
Puan Ver : Oyunlara Hazırlanmak İçin Öğretmen Oldu(6/10)2


Olimpiyat madalyalı milli ve rekortmen çekiççi Eşref Apak, Dünya ve Olimpiyat Oyunlarına daha iyi koşullarda hazırlanmak için Adana'nın Yüreğir ilçesinde Çamlıbel Ortaokulu'na beden eğitimi öğretmeni olarak atandı.

Apak, olimpiyat madalyası kazanmasında ve iyi bir sporcu olmasında daha önceleri Zonguldak'ta ve Konya'da, şu anda da Adana'da İl Spor Müdürü olarak görev yapan Fazlı Bayram Hadi'nin katkılarını asla inkar edemeyeceğini belirterek, “Eski bir atlet olan, ancak sporun tüm branşlarına destek sağlayan Fazlı Bayram Hadi sayesinde uluslararası yarışmalara Adana'da hazırlanacağım” dedi.

Çekiç atmada 81.45'lik derecesiyle Türkiye rekorunun sahibi olduğunu hatırlatan Apak, 'Dünya Şampiyonası ve Olimpiyat Oyunları'na hem hava koşulları hem de tesis, malzeme ve beslenme konusunda koşulları çok iyi olan Adana'da hazırlanıyorum. Bu kapsamda; Beden Eğitimi Öğretmeni olarak atamamı Adana'ya Yüreğir ilçesi Çamlıbel Ortaokulu'na aldırdım. Bu konuda İl Spor Müdürü Fazlı Bayram Hadi'den çok büyük destek gördüm. Benim olimpiyat kazanmamda Zonguldak, Konya ve Adana'da il spor müdürü olarak bana tüm olanakları seferber eden İl Spor Müdürü Hadi'nin büyük payı bulunuyor' diye konuştu.'RAKİPLERİMİ YAKINDAN TANIYORUM'

“Hedefim 2016 Brezilya Rio De Janeiro'da kürsüye çıkmak” diyen Eşref Apak, “Olimpiyat kotası için 22-30 Ağustos tarihleri arasında Çin'in Başkent'i Pekin'de gerçekleştirilecek Dünya Şampiyonası'na katılacağım. Bunun için yüksek tempoda çalışıyorum. Sakatlık ve başka aksilik yaşamazsam 74.50 olan (B), 78 metre ile (A) Barajını rahatça aşarak olimpiyat vizesi alacağıma inanıyorum” diye konuştu.

Rakiplerini yakından tanıdığını ifade eden Apak, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Çok güçlü rakiplerim var. Bunlar, en az 3-5 kişiden oluşan ekiple çalışıyorlar. Daha önceleri yine Fazlı Bayram Hadi'nin desteğiyle dünyaca ünlü çekiç antrenörü Polonyalı Andre Swincki, ardından da Artun Talay ile çalıştım. Şu anda antrenörüm yok, ancak hayli deneyim sahibiyim. Ben de iyi hazırlanıyorum. 2016 Rio'da beni Beyaz Rus İvan Tikon, Macar Cristiyan Pars, Polonyalı Pavel Paydek ve Slovak Primos Cosmos gibi sporcuların zorlayacağını sanıyorum. Ancak, ben de sürekli derecemi geliştiriyorum. Tüm ülkemi ve 77 milyonu düşünerek ülkeme ikinci kez olimpiyat madalyası kazandırmayı hedeflemekteyim. Bana güvenen ve inananlara layık olacağım.”

(İHA)

 


Etiketler: Oyunlara  Hazırlanmak  İçin  Öğretmen  Oldu  Adana  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER