otizmin farkındayız bugün değil hergün otizmlinin yanındayız!!!

OTİZMİN FARKINDAYIZ BUGÜN DEĞİL HERGÜN OTİZMLİNİN YANINDAYIZ!!!

Avrasya Refleksoloji Merkezi Uzmanlarından, Uzman Refleksolog Serpil Bihir,Refleksoloji yönteminin tedavide etkili bir yol olduğunu, hastayı sağlığına kavuşturduğunu, Refleksoloji tamamlayıcı tedavi yönteminin faydalarını ve yaptıkları uygulamaları anlattılar.

Tarih : 02 Nisan 2015, 15:02
Puan Ver : Otizmin Farkındayız Bugün Değil Hergün Otizmlinin Yanındayız!!!(0/10)0


Avrasya Refleksoloji Merkezi Uzmanlarından, Uzman Refleksolog Serpil Bihir,Refleksoloji yönteminin tedavide etkili bir yol olduğunu, hastayı sağlığına kavuşturduğunu, Refleksoloji tamamlayıcı tedavi yönteminin faydalarını ve yaptıkları uygulamaları anlattılar. Uzman Refleksolog Serpil BİHİR, otizm(içe dönüklük) hakkında bizleri bilgilendirdi...

Refleksoloji yöntemi eski uygarlıklardan günümüze kadar ilerleyerek gelen tedavi

yöntemlerinden birisidir. Bizler vücudumuzun aynası diyoruz. Beynimizde ve vücudumuzdaki

sinirlerin bir çıkış noktası var olmakta, bu noktalar Refleksoloji yöntemine göre el ve ayakaltlarında bulunmaktadır.

Yapmış olduğumuz uygulamalar ve sonuçları bizlere Refleksoloji yönteminin faydalı bir tedavi

yöntemi olduğunu gösterir. Hastamız geldiğinde ayaklarından bir çekap yöntemi gibi ayaklardan bakılarak rahatsızlıkların tespiti yapılır. Hastamıza faydalı olabileceksek seans süreçleri ayarlanıp başlanır. Ortalama 10-15 seans aralıklarında gelişmeler görülür. Düzenli devamlılığı süresinde hastamızın iyileşmelerine yönelik takibi devam eder.

Refleksoloji tedavi yöntemi hangi rahatsızlıklarda faydalıdır Sayın BİHİR;

Şöyle sıralayalım; cp(serebral palsy), otizm(kendi içinde), epilepsi(sara nöbeti), yürüme konuşma gerilikleri, mental gerilik, konuşma problemleri gibi birçok nörolojik rahatsızlıklar... günümüzün şikayetlerinden olan bel-boun fıtığı, migren, reflü, panik atak, depresyon gibi rahatsızlıklarda etkili bir yöntemdir.Uzman Refleksolog Serpil BİHİR; Otizm nedir? Refleksolojinin bir faydası varmıdır?

Elbette ki vardır. Otizm nedeni henüz bilinmeyen yaşantının ilk 3 yılı içerisinde ortaya çıkar. Göz teması kurmama, kendi ekseni etrafında dönme, sindirim problemi... gibi birçok şikayetle karşılaşılır. Refleksoloji yöntemi ile seanslara başlandığında görülebilecek gelişmeler şunlardır; sindirim problemi azalmaya başlar, göz teması kurmaya başlar, dikkati artarak etrafının farkındalığı oluşur. İlerleyen seanslarda konuşma, sosyalliğin artması, takıntıların azalması, davranış problemlerinin en aza inmesi ile yaşam şartları kolaylaştırılır. Örneğin; bir yıl kadar devam eden otizimli bir hastamız refleksolojiye başladığında konuşma yoktu ve davranış bozukluğu yaşıyordu. Seanslarımıza başladıktan yaklaşık 5 ay sonra kelimeler çıkarmaya ve sakinleyerek daha uyumlu bir çocuk konumuna geldi. Senans devamlılığında bu sonuçlar dahada artarak beyinde ve vücutta kalıcı hale gelmektedir. Biz Avrasya Refleksoloji Merkezi çalışanları olarak engellilerimizin hep yanında olmaya çalıştık ve onların yüzünü güldürebilmek için hep onlarla varolacağız.
Etiketler: Otizmin  Farkındayız  Bugün  Değil  Hergün  Otizmlinin  Yanındayız    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER