önce öldürdüler sonra evini kundakladılar

ÖNCE ÖLDÜRDÜLER SONRA EVİNİ KUNDAKLADILAR

Kocaeli’nin İzmit ilçesine bağlı Sarıcalar mevkiinde yaklaşık 5 sene önce darp edildikten sonra pompalı tüfekle öldürülen Kemal Adalı’nın ailesinin ikamet ettiği ev kundaklandı.

Tarih : 02 Mayıs 2015, 11:51
Puan Ver : Önce Öldürdüler Sonra Evini Kundakladılar(7/10)3


Kocaeli'nin İzmit ilçesine bağlı Sarıcalar mevkiinde yaklaşık 5 sene önce darp edildikten sonra pompalı tüfekle öldürülen Kemal Adalı'nın ailesinin ikamet ettiği ev kundaklandı.

Alınan bilgiye göre, İzmit'e bağlı Sarıcalar mevkiinde yaklaşık 5 sene önce meydana gelen olayda Kemal Adalı (28) bir mısır tarlasında darp edildikten sonra pompalı tüfekle öldürülmüştü. Olayın ardından gözaltına alınan 8 kişiden 7'si serbest bırakılırken, 1 kişi tutuklanmıştı.

Öldürülen Adalı'nın ailesinin ikamet ettiği İzmit Kozluk Mahallesi'ndeki ev akşam saatlerinde kundaklandı. İddiaya göre dairenin giriş kapısı önüne gelerek içeriye dökülen benzinle ateşe verilen evdeki Adalı'nın annesi Aysun Adalı, eşi, kızı Aysima ve babası Bülent Adalı alevleri görünce panikleyerek yangına müdahalede bulundu.

Korku ve panikle bir yandan yangını söndürmeye çalışan Adalı ailesi bir yandan da canlarını kurtarmak için evden dışarı çıktı. Olay yerine gelen polis ekipleri evde detaylı incelemelerde bulundu.

Yangında alevlerin içinden kendilerini zor kurtardıklarını belirten Anne Aysun Adalı, “5 yıl önce oğlum ile birlikte bir kız isteme merasimine gideceğimiz günün hemen öncesinde, kandırılarak götürüldü ve burada vahşice öldürüldü. Olaya 8 kişi karıştı. Ancak 1 kişi suçu üstlendi. Sadece o ceza aldı. Biz bütün suçlular ceza alsın diye çabalarken, önümüze çıkıp bizleri tehdit ettiler” dedi.

Kendilerinin o esnada uykuda olduklarını belirten anne Adalı, “Oğlumun cinayet olayına karışan ancak serbest kalanlar, daha sonra gasp, adam yaralama ve uyuşturucu ticareti gibi suçlardan yakalandı ve tutuklandı. Bir süre yattıktan sonra çıktılar. Hapisten çıkanlardan biride oğlumu kandırarak Sarıcalar'a götüren T. G. İsimli şahıstı. Çıktıktan sonra evimin önünde gördüm. Kendisi ile tartıştık. Olaydan 1 gün sonra ise gece biz uyurken, kapımızın önüne benzin döküp yaktılar. Komşular uyarınca kurtulduk.

Oğlunun uyuşturucu satmadığı için öldürüldüğünü belirten anne Adalı, “Olayla ilgili T.G. gözaltına alındı. Mahallede rahatça gezemiyoruz. Evimizde rahatça oturamıyoruz. Oğlumun cinayetinde 1 kişi tutuklandı. Bu olayı da onlarla anlaşarak yaptılar. Biz adalet istiyoruz. Bizle birlikte burada yaşayan 35 haneyi düşünmeden ateşe veren bu şahıs ile buna yardım edenlerin en ağır cezalara çarptırılmasını istiyoruz. Oğlum mahallede uyuşturucu sattırmadığı için öldürüldü. Bunlar bizleri de öldürmek istiyor” şeklinde konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Önce  Öldürdüler  Sonra  Evini  Kundakladılar  Kocaeli  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER