Olay yorum: Başarılı olamazsa gideceği takım 'Survivor Ünlüler' olur

OLAY YORUM: BAŞARILI OLAMAZSA GİDECEĞİ TAKIM 'SURVİVOR ÜNLÜLER' OLUR

Habertürk Gazetesi yazarı ve spor yorumcusu Serdar Ali Çelikler Arda Turan'ın transferiyle ilgili, "Futbola odaklanırsa başarılı olur. Başarılı olamazsa gideceği takım Survivor Ünlüler olur.

Tarih : 15 Ocak 2018, 15:10
Puan Ver : Olay Yorum: Başarılı Olamazsa Gideceği Takım 'survivor Ünlüler' Olur(5/10)1

Ünlü spor yorumcusu Serdar Ali Çelikler Arda Turan'ın Medipol Başakşehir'e transferiyle ilgili bir yazı kaleme aldı.

İŞTE ÇELİKLERİN O YAZISI:

"Öncelikle gerçekçi olalım. Arda Turan son 2 yıldır özellikle son 1,5 yıldır futbolundan başka her şeyi ile konuşuldu. Türkiye'de yaptığı hatalar Barcelona cephesinde daha fazla önemsendi. Barcelona medyasına göre de alemleri ile meşhur olmuştu. Türkiye'den başka hiçbir yerde Barcelona futbolcusu olarak saygı görmediğinden Barcelona-'Gizli Kalsın' hattına özel uçak bağlamıştı. Şu an kazandığına yakın parayı verebilecek kulüplerin hiçbiri de aptal olmadığından Arda'yı aslında Avrupa'dan da isteyen hiç kulüp yoktu. Bakmayın Ahmet Bulut'a, Turan'ın ciddi talibi yoktu."

"ARDA İÇİN BEŞİKTAŞ ÇOK MANTIKLIYDI"

"Türkiye'de G.Saray kapısı da kapalı olduğundan en mantıklı yol olan Beşiktaş ile anlaşma zemini bulunmuştu. Hem Ahmet Bulut-Beşiktaş ilişkileri hem de Arda'ya istediği 4 yıllık sözleşmeyi sağlayacak şartları sunabilme kabiliyeti açısından Beşiktaş mantıklıydı. Nitekim Arda da "Ben Beşiktaş'a evet dedim" demişti. Ama Mehmet Ağar ile buluşmasında bir gelecek planı çizildi ve Fatih Terim'in görev süresi olan 1,5 yıllığına bir başka geçiş yolu bulundu.""Arda muhakkak G.Saray'a gelecek. Bu süre içinde Terim ile ilişkileri düzelmez ise 1,5 yıllığına bir geçiş dönemine ihtiyacı vardı. Orası da Başakşehir oldu. Sayın Gümüşdağ'ın da açıkladığı gibi bu bir Türkiye transferi haline dönüştü. Türkiye'nin artık iç içe geçmiş siyaset-ticaret-futbol aktörlerine göre "Arda geri kazanılmalı" idi. Başakşehir de mantıklı bir yoldu. Hayırlı olsun. Arda'ya tavsiyem Youtube'tan falan bulup "2 dakikada Arda Turan-Futbol hariç her şey" videosunu izlemesi. Ne yazık ki durumu bu. "Hakkımda algı yarattılar falan" demeye çalışmasın. 6 yıl La Liga'da oynayan adamı Beşiktaş ve Başakşehir dışında kimse istemediyse bunu kendisine sormalı en başta."

"BAŞAKŞEHİR'E FUTBOL OLARAK ÇOK ŞEY KATACAK"

"Gelelim işin futbol tarafına. Her insan hata yapar. Arda da yapmıştır ve bunlardan ders almıştır diye umuyorum. Sadece futbolu düşünen Arda Turan dünyanın her takımında başarıyla oynar. En iyi ihtimalle mart başında ilk 11'de oynaması muhtemel olan Arda'nın Başakşehir'e futbol olarak çok şey katacağını düşünüyorum. Adebayor'un gezgin bir 9,5 numara rolüne büründüğü dizilimde Visca ve Mossoro ya da onun yerini alabilecek yeni 10 numarayı çok pozisyona sokacak bir pasör olacaktır. Muhtemelen ligin en az top kaybı yapacak ismi olacağından da Başakşehir'in set hücumlarının gelişmesini sağlayacaktır."

"Hücum bölgesinde çok top tutacağından aslen takım savunmasına da katkı yapacaktır. Avcı'nın takımı zaten şampiyonluk adaylarımdan biri. Arda, sadece futbola odaklanmış Başakşehir'e müthiş katkı sağlayacaktır. Kısacası set hücumunda ve takım savunmasında sınıf atlatacaktır. Kendi açısından ise skor oranını artırması gerek. Tekrar hayırlı olsun.

"BAŞARILI OLAMAZSA GİDECEĞİ TAKIM SURVİVOR ÜNLÜLER OLUR"

"Zaten burada da başarılı olamazsa bundan sonra gideceği takım 'Survivor Ünlüler' olur. Orada da Turabi'ye karşı oynar."

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Olay  Yorum  Başarılı  Olamazsa  Gideceği  Takım    Survivor  Ünlüler    Olur  
  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER