O İDDİANAME KABUL EDİLDİ...


O İDDİANAME KABUL EDİLDİ...
Tarih : 26 Ekim 2015, 16:38
Puan Ver : O İddianame Kabul Edildi...(10/10)9


İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İrfan Fidan tarafından yürütülen  "Selam Tevhid'de kumpas' soruşturması tamamlandı. Başsavcıvekili Fidan  tarafından hazırlanan 10 bin 529 sayfalık iddianame, Başsavcılık onayının  ardından İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

 

İddianamede, aralarında firari şüpheliler Fetullah Gülen ve emre uslu  ile eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de bulunduğu 122 şüpheli bulunuyor.

 

İddianamede, şüpheliler Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile Yurt  Atayün'ün, "Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme, devletin gizli kalması  gereken bilgilerini siyasal veya Askeri Casusluk amacıyla temin etme, Türkiye  Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye  teşebbüs etme, özel hayatın gizliliğini ihlal etme, hukuka aykırı kişisel  verileri kaydetme, resmi belgede sahtecilik, suç uydurma, devletin güvenliğine  ilişkin gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla açıklama, suç  delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme, hukuka aykırı olarak kişiler  verileri kaydetmek' suçlarından ayrı ayrı 2 kez ağırlaştırılmış müebbet, 67,5  yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları isteniyor.

 

Diğer 119 şüphelinin de benzer suçlardan çeşitli hapis cezalarına  çarptırılmaları talep edilen iddianamede, haklarında daha önce yakalama kararı  çıkarılan firari şüpheliler Fetullah Gülen ve Emre Uslu hakkında gıyabi tutuklama  kararı verilmesi talep edildi.
Etiketler: O  İddianame  Kabul  Edildi    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER