narlı sahillerinde üzen manzaralar

NARLI SAHİLLERİNDE ÜZEN MANZARALAR

Siyah ve kırmızı renkli atıkların ne olduğunu çözemeyen Narlı sakinleri, Bursa Valiliği, Şehircilik ve Çevre İl Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi Sahiller Daire Başkanlığı'nın göreve davet etti.

Tarih : 30 Mart 2015, 16:27
Puan Ver : Narlı Sahillerinde Üzen Manzaralar(10/10)6


Bursa'nın sayfiye mekanlarından Gemlik'in Narlı sahillerini yine kimyasal atıklar bastı.

Siyah ve kırmızı renkli atıkların ne olduğunu çözemeyen Narlı sakinleri, Bursa Valiliği, Şehircilik ve Çevre İl Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi Sahiller Daire Başkanlığı'nın göreve davet etti.

Narlı sakinlerinden Mehmet Başat, siyah renkli ve yağ kıvamındaki atıkların ne olduğunu bilemediklerine işaret ederek, 'Bu kirlilik için kime müracat edeceğimizi bilemiyoruz.

Geçen yılki olayın faili bulundu. Ancak 2 gündür sahillerimizi kaplayan kara yağ kıvamlı kimyasalların nereden geldiğini bilemiyoruz. Bu konuda valilik ve belediye görevlilerinin gelip inceleme yapmalarını istiyoruz' dedi.'İLGİLENEN YOK'

Narlı köyünün acil rıhtıma ihtiyacı olduğuna dikkat çeken köy sakinleri, 'Son lodos afetinde rıhtım kısmen yıkıldı. Sahile dolgu yapıldı, ancak gezme yerleri düzenlenemedi.

Limanın içerisine deniz girdi. Lodos teknelerimiz battı. Bursa Büyükşehir Belediyesi yeni kanun ile Sahiller Daire Başkanlığı kurdu. Gelip bakan yok, ilgilenen yok. Önümüz yaz, düzenlemelerin mayıs sonuna kadar bitirilmesi lazım.

Havaların ısınması ile Bursa'dan onlarca vatandaş Narlı sahillerine hava almaya, belediyenin tesislerini görmeye geliyor. Ancak sahildeki dağınıklık ve denizdeki kirlilik ile karşılaşıyor' dedi.

Vatandaşların gezeceği sahil şeridinin ve rıhtım düzenlemesinin bir an önce ele alınmasını isteyen Narlı sakinleri, Bursalıların çirkin manzara ile karşılaşmaması için çalışma yapılmasını bekliyor.

(İHA)

 
Etiketler: Narlı  Sahillerinde  Üzen  Manzaralar  Bursa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER