mustafa denizli'yi istifa ettiren ilk 11

MUSTAFA DENİZLİ'Yİ İSTİFA ETTİREN İLK 11

Yapılamayan transferden, UEFA'dan gelen mektuba, alınan peş peşe kötü sonuçlardan, Başkan Özbek'in destek vermemesine kadar birçok neden üst üste gelince; Mustafa Denizli ile sarı kırmızılı takım arasında beklenen ayrılık gerçekleşti...

Tarih : 01 Mart 2016, 10:10
Puan Ver : Mustafa Denizli'yi İstifa Ettiren İlk 11(9/10)11


MUSTAFA Denizli ile Galatasaray'ın yolları ayrıldı. Ama bu Galatasaray'ın içini bilenler için hiç de sürpriz değildi. Çünkü Denizli yönetime, yönetim de Mustafa Denizli'ye karşı ilk günkü gibi sıcak ve yakın değildi. Hatta Mustafa Hoca yönetime olan güvenini, yönetim de Mustafa Denizli'ye inancını çoktan yitirmişti! İşte Mustafa Denizli'yi adım adım istifaya götüren 11 neden...1- TRANSFERDE TERS DÜŞTÜLER!MUSTAFA Denizli, yönetime raporunu sundu. Ancak ilk tercihler olarak istediği oyuncular alınamadı. QPR forması giyen Austin'i isteyen Denizli'ye, “Kulübü kesinlikle bırakmıyor” bilgisi verildi. Ancak oyuncu 1 hafta sonra Southampton'a imza atınca tecrübeli hoca ile yönetim arasında ilk kırgınlık başladı.2- ‘ALMAMAK İÇİN GİTTİLER'MARTİN Benitez'in alınmasını istedi. Rakamlar 5-6 milyon Euro civarında iken G.Saray'a 11.5 milyon Euro'luk fatura çıkarılınca yönetim vazgeçti. Ancak G.Saray yönetiminde bir ismin, “Arjantin'e transferin olması değil, olmaması için gidildi” sözü Denizli'nin kulağına geldi. Mustafa Hoca, Austin'den sonra buna da bozuldu...3- O MEKTUP TÜM PLANLARI BOZDUMUSTAFA Denizli, göreve gelirken Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve yönetimi ara transfer döneminde 2'si genç olmak üzere toplam 6 transfer yapacaklarının garantisini verdi. Ancak UEFA'nın finansal fair play kriterleri kapsamında men cezası tehlikesi nedeni ile istenilen takviyeler yapılamadı.4- ÖZBEK'TEN AÇIKLAMA BEKLEDİ AMA...GERÇEKLEŞMEYEN transferlerin yanı sıra Burak'ın da Çin'e satılmasının ardından Mustafa Denizli, başkan Özbek ile görüştü ve “Transferleri yapamadık. Üstüne bir de Burak gitti. Bir açıklama yapıp, durumu anlatın” dedi. Mustafa Denizli'ye, “Tamam” diyen Dursun Özbek o açıklamayı yapmadı ve güven kaybı iyice arttı.5- İŞBECER DE SESSİZLİĞE GÖMÜLDÜ!MUSTAFA Denizli'nin göreve geldiği günlerde, “Onu istemeyenin alnını karışlarım” diyen Galatasaray yönetiminin etkili ismi Fatih İşbecer de, uzun süre önce sessizliğe gömüldü.

Genel Sekreter İşbecer, Mustafa Denizli ile ilgili konuşmaktan kaçındı. Tecrübeli hoca bu suskunluktan “mesajı” alıyordu...6-KÜSLERİ BARIŞTIRAMADI!GÖREVE geldiği ilk günlerde takım içindeki küslüklere dikkat çekip önce bu sorunu çözeceğini belirten Mustafa Denizli amacına ulaşamadı. Küsleri barıştıramayan Mustafa Denizli, birbirlerinin isimlerini dahi anmaktan kaçınan oyuncular ile takım içi kenetlenmenin gerçekleşemeyeceğini geç de olsa anlamıştı.7- ‘SNEIJDER ONU İSTEMİYOR' RAPORUKULÜPTE uzun süredir görev yapan önemli bir profesyonel idareci, sarı kırmızılı yönetime, “Sneijder, Mustafa Denizli ile anlaşamıyor ve onunla çalışmak istemiyor. Yabancı bir teknik adamın göreve getirilmesini istiyor” bilgisini verdi. Denizli, bundan çok rahatsız oldu. Arkadan iş çevrildiği çıkarımını yaptı.8- ALT YAPI SNEIJDER'A SORULDUMUSTAFA Denizli ile G.Saray'ın önlenemez kötü gidişi de yönetimi kızdırdı. Başarısız tablo, istifa seslerinin yeniden yükselmesi Denizli'ye olan inancı sıfır seviyesine indirdi. ‘Tek Bilek, Tek Yürek' lansmanında “Mustafa Denizli bırakır mı?” sorusuna başkan Dursun Özbek sadece ‘Zannetmiyorum' diye yanıt verdi.9- KÖTÜ SONUÇLAR YÖNETİMİ KIZDIRDIMUSTAFA Denizli ile G.Saray'ın önlenemez kötü gidişi de yönetimi kızdırdı. Başarısız tablo, istifa seslerinin yeniden yükselmesi Denizli'ye olan inancı sıfır seviyesine indirdi. ‘Tek Bilek, Tek Yürek' lansmanında “Mustafa Denizli bırakır mı?” sorusuna başkan Dursun Özbek sadece ‘Zannetmiyorum' diye yanıt verdi.10- KULÜPTE KARŞI BİR SAF OLUŞTU!MUSTAFA Denizli, Florya Metin Oktay Tesisleri'ndeki görevinden alınan ve ofisi TT Arena'ya taşınan Futbol Direktörü Cenk Ergün'ün futbolcuları aramasından rahatsız oldu. “Şu anda geri planda durmak en iyisi. Nasıl olsa Florya'ya geri döneriz” ifadesi kullandığını duydu. Kulüpte, kendisine karşı bir saf oluştuğunu düşündü.11- BAŞARIYA GÖTÜREMEYECEĞİNİ ANLADIGALATASARAY takımı içinde yerli-yabancı oyuncular arasındaki zıtlık ve takım içi rekabetin yok denecek seviyede olması Denizli'yi pes ettiren bir başka faktör oldu.. İstediği futbolun ortaya konmaması, bazı oyuncuların mücadele seviyesinin çok aşağıda olması, Denizli'nin başarı inancını ortadan kaldırdı.
Etiketler: Mustafa  Denizli  Yi  İstifa  Ettiren  İlk  11    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER