Müjdeyi bakan vardi: 2 bin 400 subay ve astsubay alınacak

MÜJDEYİ BAKAN VARDİ: 2 BİN 400 SUBAY VE ASTSUBAY ALINACAK

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, 868'i subay, bin 526'sı astsubay olmak üzere 2 bin 394 askerin 10 gün içerisinde atamasının yapılacağını söyledi.

Tarih : 11 Kasım 2017, 23:00
Puan Ver : Müjdeyi Bakan Vardi: 2 Bin 400 Subay Ve Astsubay Alınacak(6/10)2

AK Parti'nin 6. Olağan Merkez İlçe Kongresi için memleketi Giresun'a giden Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

"10 GÜN İÇERİSİNDE SUBAY VE ASTSUBAY ATAMALARINI YAPACAĞIZ"

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası TSK içerisinde subay açığının olduğuna vurgu yapan Bakan Canikli, "15 Temmuz hain darbe girişimden sonra biliyorsunuz Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) çok büyük bir sıkıntı ortaya çıktı. Özellikle bu örgütün başta TSK olmak üzere kritik birçok alana nüfus ettiğini ve orada ciddi yapılanmalar ortaya koyduğunu biliyoruz ve bunun sonucunda biliyorsunuz 15 Temmuz'da TSK'da birçok ciddi operasyonlar yapıldı, ihraçlar gerçekleştirildi. Tabi hızlı bir şekilde bu ihraçların ortaya çıkardığı açığı kapatmak için çalışma yapıyoruz. Bunun sonucunda 15 Temmuz'dan sonra eğitime alınan 868 tane iç subay teğmenlerimizin atamasını 10 gün içerisinde gerçekleştiriyoruz inşallah. Bunlar 4 yıllık üniversite mezunları arasından 15 Temmuz'dan sonra alınan, eğitilen ve şimdi mezun olan subaylar. İnşallah 10 gün sonra onlar teğmen olarak tayin edilecekler." dedi.

"SUBAY AÇIĞINI 2 SENE İÇERİSİNDE BİTİRECEĞİZ"

2 bin 500 subay adayının mülakatınındı devam ettiği kaydeden Canikli, "Onlarda inşallah bu ay içerisinde tamamlanacak 9 ay eğiteceğiz 9 ay sonrada onları da subay olarak inşallah atayacağız. Bütün bunlar yeni kurulan Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde gerçekleştiriyor inşallah önümüzde ki iki yıl içerisinde bu şekilde ortaya çıkan subay açığının tamamı kapatılmış olacak. Yine aynı şekilde 9 ay önce yüksekokul mezunları arasında astsubay yetiştirmek üzere seçtiğimiz Bin 526 gencimizde yine 10 gün içerisinde astsubay olarak ataması gerçekleştirilecek. FETÖ terör örgütü nedeniyle ortaya çıkan subay açığının kapatılması son derece önemli. 2 yıl içerisinde bu açığı bitiriyoruz ondan sonra normal harp okullarından normal eğitim süreci içerisinde subaylarımız yetişmeye devam edecekler" ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Müjdeyi  Bakan  Vardi  2  Bin  400  Subay  Ve  Astsubay  Alınacak    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER