Milli Atletimiz Ramil Guliyev: 200 Metrede Usain Bolt Olsa da Kazanırdım

MİLLİ ATLETİMİZ RAMİL GULİYEV: 200 METREDE USAİN BOLT OLSA DA KAZANIRDIM

2017 Dünya Atletizm Şampiyonasında 200 metrede altın madalya kazanan milli atletimiz Ramil Guliyev, yarışta Usain Bolt'un olmadığının hatırlatılması üzerine, "O olsada kazanırdım" dedi.

Tarih : 10 Kasım 2017, 21:10
Puan Ver : Milli Atletimiz Ramil Guliyev: 200 Metrede Usain Bolt Olsa Da Kazanırdım(9/10)5

2017 Dünya Atletizm Şampiyonası'nda erkekler 200 metrede zirveye çıkarak büyük bir başarı elde eden Ramil Guliyev, yeni hedefinin Tokyo 2020 olduğunu açıkladı.

"USAİN BOLT OLSA DA YARIŞI KAZANIRDIM"

Guliyev, efsane atlet Usain Bolt'un Londra'da 200 metreye çıkmadığını hatırlatarak, "Bolt olsa da kesinlikle kazanırdım. Durumu iyi değildi ve yarışta yer almadı. Daha iyi derecelerim olacaktır. Koşulan derece iyi değildi ama şampiyonluğa yetti. Şu an kafamda olimpiyat var. Bütün çalışmaları bunun için yapıyoruz. Buraya kadar madalya kazanıp geldik. Şu an esas olan daha büyük başarı kazanmaktır." ifadelerini kullandı.

"CUMHURBAŞKANI'NIN ARAMASINA HERKES ÇOK ŞAŞIRDI"

Ramil Guliyev, şampiyonluk sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini aramasına diğer sporcuların çok şaşırdığını söyledi.

Ramil Guliyev, Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde düzenlenen Marka ve Spor Zirvesi'ne (Brand&Sport Summit) katıldı.

Londra'da yarışın bitimiyle Türkiye Atletizm Federasyonundan bir yetkilinin telefonu kendisine verdiğini aktaran Guliyev, şunları kaydetti:

CUMHURBAŞKANI'NIN BENİ ARAMASINDAN ÇOK MUTLU OLDUM"

"Yarıştan sonra Cumhurbaşkanımız beni aradı ve tebrik etti. Çok mutlu oldum. Böyle bir insanın sizi araması çok önemli. Diğer atletler görüşmeden sonra bana 'Kim aradı?' diye sordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aradığını duyduklarında çok şaşırdılar. 'Spor sizde o kadar seviliyor mu? Bizde böyle bir şey yok.' dediler. Bu her ülkede olmuyor. Arkamızdaki güç bizi motive ediyor."


 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Milli  Atletimiz  Ramil  Guliyev  200  Metrede  Usain  Bolt  Olsa  Da  Kazanırdım  
  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER